MEB'den O Kitaplara Yasak!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın tüm okullarda ders kitapları, okula ait kütüphanelerdeki öykü, roman gibi kitaplardan FETÖ ilişkili yayınevlerinde basımı yapılanların toplatılmasını istemesinin ardından birçok ders kitabı gönderilmedi.

MEB'den O Kitaplara Yasak!
MEB'den O Kitaplara Yasak! Tuğba Önkibar
Bu içerik 2321 kez okundu.

2016-2017 öğretim yılına birçok öğrenci, bazı ders kitapları eksik başladı. Fethullahçı Terör Örgütü'yle ilişkili yayınevlerinden çıkan kitapların toplatılıp imha edilmesi yönünde alınan kararla Milli Eğitim Bakanlığı'nın emri üzerine ülkedeki okullarda harekete geçilmişti. Başta ders kitapları olmak üzere yardımcı kaynak kitaplarla, okul kütüphanelerinde okulların açılmasından sonra öğretmenler tarafından FETÖ ile ilgili yayınevlerinin listesine göre kitaplar tek tek inceleniyor.
MEB'in ilkokul, ortaokul, imam hatip gibi okullara yolladığı listelerde farklı sınıflara ait Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,  Hz. Muhammed'in Hayatı, Temel Dini Bilgiler, Tefsir, Fıkıh, Hadis, Dinler Tarihi, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri , Coğrafya, Kuran-ı Kerim, Sanat Tarihi, İngilizce, Demokrasi ve İnsan Hakları, Beden Eğitimi, Öğretim İlke ve Yöntemleri, Sosyoloji, Spor ve Beslenme, İşletme, Diksiyon ve Hitabet, Bilgi ve İletişim Teknolojisi, Üç Boyutlu Sanat Atölye , Öğretmenlik Mesleğine Giriş gibi farklı dersler bulunuyor. 
Bunun yanısıra 29 yayınevinden çıkan öykü, hikaye, roman gibi okul ve sınıf kütüphanelerindeki kitaplar da ayrıştırılıyor. İmha edilecekler listesinde Aksiyon, Sızıntı gibi 15 dergi de bulunuyor.

 

meb fetö eğitim kitap dergi yasak gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500