Meclis Yetim Kalacak

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, başkanlık sistemini değerlendirdi.

Meclis Yetim Kalacak
Meclis Yetim Kalacak Yaren Yalçın
Bu içerik 5328 kez okundu.

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, başkanlık sistemini değerlendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Kemer’de partililerle bir araya geldi. Gündemi değerlendiren Deniz Baykal, Suriye’de yanlış bir politika ile başlangıç yapıldığını, o dönem destek verilen grupların şu anda Türkiye’ye savaş açtığını belirterek, Suriye’de hakim olan otoritenin tahrip edildiğini, Esad’ın gücü ortadan kalkınca daha çok güç merkezinin ortaya çıktığını, bu güçlerin Türkiye’ye karşı saldırılara geçtiğini, ‘Onları destekleyelim, başarıya ulaşalım’ derken ABD , Rusya, Suriye ve Esad’la kavga edildiğini, böyle bir sürecin içine girildiğini söyledi.

Bu sürecin Türkiye’ye yakışmayan bir tutarsızlık olduğuna dikkat çeken Deniz Baykal, hükümete yüklendi. FETÖ’yü geliştiren, PKK’yı himaye ederek Güneydoğu’da bu kadar kök salmasına sebep olarak AKP’yi gösteren Baykal, PKK, FETÖ, Suriye derken, içine girilen bu durum karşısında hesap verilmesi gerekirken bir de başkanlık sistemi ortaya çıktığını, böyle bir şeyin olamayacağını kaydetti.

Başkanlık rejimiyle ilgili yapılacak referandumda ‘Hayır’ çıkmasını temenni eden Baykal, siyasi alanda hiç bu kadar haklı olunmadığını, bu kadar net bir yanlışla Meclis’in karşı karşıya kaldığını, başkanlık rejimi ile TBMM’ye ‘Kendi kendini inkar et’ denildiğini, gazi meclisin en son gaziliği 15 Temmuz’da aldığını, daha önce milli mücadeleyi kazandığını, bu kanunun çıkması halinde gazi meclisin yetim meclis olacağını da sözlerine ekledi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Cinsel İstismar Davasına Yayın Yasağı

 
CHP Deniz Baykal AKP FETÖ PKK Suriye başkanlık sistemi 15 Temmuz TBMM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500