Meclis'te CHP Sansürü

Grup toplantısı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması Meclis TV’den yayınlanmadı.

Meclis'te CHP Sansürü
Meclis'te CHP Sansürü Yaren Yalçın
Bu içerik 1296 kez okundu.

Grup toplantısı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması Meclis TV’den yayınlanmadı.

TBMM’de grup toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması teknik arıza gerekçesiyle Meclis TV’den canlı olarak yayınlanmadı.

AKP’nin cinsel istismar tasarısını komisyona geri çekmesiyle birlikte CHP’nin bugünkü grup toplantısına ilgi yoğundu. CHP grubunu izlemek için Türkiye’nin dört bir yanından gelen kadınlar TBMM’ye akın etti.

CHP’nin grup toplantısını TBMM TV’den izlemek isteyenler ise toplantı yerine akışta olmayan bir bant yayını ile karşılaştı. CHP’li vekiller Veli Ağbaba, Enis Berberoğlu, Gürsel Tekin ve Nurhayat Atmaca’nın durumun düzeltilmesi için Meclis TV yönetim odasına gittiği, Kemal Kılıçdaroğlu’nun durumu konuşması arasında öğrendiği belirtildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması başlarken mikrofon bozuldu. Ses sistemindeki arıza nedeniyle grup başkanı koltuğunda konuşmasını sürdüren CHP lideri, Meclis TV’nin yayın yapmamasına tepki gösterdi.  Partililerine ‘siz geldiniz diye ses sistemini bozdular’ açıklamasında bulunan Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a seslenerek, bu sabotajı kimin yaptığını tespit edip kapının önüne koymasını istedi.

chp kemal kılıçdaroğlu tbmm grup toplantısı meclis tv chp'ye meclis sansürü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500