Meclis’te İkinci Taciz Skandalı

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan TBMM’deki cinsel taciz olayından sonra şimdi de A.E. isimli çalışan asansörde E.U. isimli başka bir çalışanı öpmeye kalkıştığı iddia edildi.

Meclis’te İkinci Taciz Skandalı
Meclis’te İkinci Taciz Skandalı Meltem Yüksel
Bu içerik 467 kez okundu.

Meclis Halkla İlişkiler binasındaki Destek Hizmetleri Başkanlığı'nda hizmetli kadrosunda görev yapan kadrolu memur A.E., geçen yıl sözleşmeli memur E.U. ile asansörde karşılaştı. İddiaya göre A.E., önce E.U.’ya sözlü tacizde bulundu, daha sonra sıkıştırarak öpmeye kalkıştı. Asansörün kapısının açılması üzerine kendini dışarı atan E.U., çalıştığı birimin yetkilisine giderek durumu anlattı.

Bunun üzerine tacizde bulunan A.E.’nin görev yeri değiştirildi. Atatürk Bulvarı’nda yer alan Meclis Ek Bina'ya gönderilen A.E. hakkında idari, genç kızın şikayeti üzerine de adli soruşturma başlatıldı. Fakat yine iddiaya göre genç kız, kendisine uygulanan mobbing sebebiyle hakkında dava açılan ve bir duruşması görülen taciz olayını gerçekleştiren A.E. hakkındaki şikayetini geri çekmek zorunda kaldı. Disiplin soruşturmasının tamamlanmasının ardından maaşından para kesme cezası verilen A.E.’nin görevine devam ettiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz aylarda Meclis Ana Bina’da 52 yaşındaki sözleşmeli memur F.K.’nın, lise öğrencisi stajyer kızı 4 ay boyunca taciz ettiği ortaya çıkmıştı. Meclis Başkanlığı F.K. hakkında soruşturma başlatarak görevinden uzaklaştırılmıştı.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Pepe’den Lewandowski'ye 'Come to Beşiktaş' Çağrısı

Meclis TBMM Taciz Asansör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500