Mehmet Ağar Geri Dönüyor!

Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanı olmasından sonra Mehmet Ağar’ın Emniyet’te etkili olacağı ileri sürüldü.

Mehmet Ağar Geri Dönüyor!
Mehmet Ağar Geri Dönüyor! Yaren Yalçın
Bu içerik 2471 kez okundu.

Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanı olmasından sonra Mehmet Ağar’ın Emniyet’te etkili olacağı ileri sürüldü.

Gazeteci Can Ataklı, ismini vermediği eski bir DYP’linin “Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanı olmasından sonra Mehmet Ağar’ı iyi izlemek gerek. Deneyimlerime güveniyorum. Ağar kısa bir süre sonra Emniyet üzerinde ağırlığını hissettirecektir, operasyonlarda damgasını göreceğiz” dediğini aktardı.

Can Ataklı köşesinde şunları yazdı:

“Süleyman Soylu’nun ‘önlenemez yükselişinin’ ibretle izlediğini söyleyen eski bir DYP’li aradı dün. Epeydir görüşmüyorduk, hal hatır sorduktan sonra ‘Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanı olmasından sonra Mehmet Ağar'ı iyi izlemek gerek. Deneyimlerime güveniyorum; Kısa bir süre sonra Ağar, Emniyet üzerinde ağırlığını hissettirecektir, operasyonlarda damgasını göreceğiz’ dedi.

 Eski DYP'li ‘Soylu Mehmet Ağar'a büyük saygı gösterirdi. AKP'ye geçtikten ve gerçekten önlenemez bir yükselişle en tepeye tırmanırken bile bu ilişkilerinin bitmediğini biliyorum’ dedikten sonra şu hatırlatmayı yaptı; ‘Ağar uzun süredir ortalarda görünmüyordu. Darbe gecesinden sonra Erdoğan'ın evinin önünde Ağar'ı konuşurken gördük. O anı gördüğümde Ağar'ın yeni bir şeylere hazırlandığını düşündüm.’

Ağar'ın darbe sonrası ortaya çıkmasının yeni bir rol olmasıyla bağlantılı olabileceğini söyleyen DYP'li eski siyasetçi ‘Bana göre bu bağlantı Süleyman Soylu ile olabilir. Soylu karakteri itibarıyla tam da yakışan bir göreve getirildi, arkasında Ağar da durursa ortalığı darmadağın ederler’ dedi.”

süleyman zorlu mehmet ağar dyp'li can ataklı akp içişleri bakanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500