Mehmet Barlas’tan AKP’yi Kızdıracak Yazı

Sabah Gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas, Amerika’nın İran politikasıyla Suriye’nin Türkiye politikasını karşılaştırdığı yazısında Türkiye'nin Suriye'de 'muhalif gruplar' diye terör örgütlerine destek verildiğini yazdı.

Mehmet Barlas’tan AKP’yi Kızdıracak Yazı
Mehmet Barlas’tan AKP’yi Kızdıracak Yazı Meltem Yüksel
Bu içerik 333 kez okundu.

Mehmet Barlas, 2 Ocak 2018 tarihli "BM adım adım yok olmaya gidiyor" başlıklı yazısında İran'da devam eden protestolara değinip, ABD'nin rejimle ilgili karar verme yetkisinin olmadığını belirtti.

Türkiye'nin daha önce Suriye ve ülkenin devlet başkanı Beşar Esad konusunda yanlış bir politika izlediğini ve aynı hataya düştüğünü savunan Barlas, Esad rejimini bizim bir iç sorunumuz gibi görerek hata yapıldığının unutulmaması gerektiğini vurguladı.

İşte Barlas'ın yazısının ilgili bölümü şu şekilde;

"İran halkının mutsuzluğunu yine bu halk değerlendirecektir. Eğer rejim sağlam değilse, halka rağmen ayakta kalamaz. Ancak buna asla ABD karar veremez. Bu vesileyle bizim aynı hatayı Suriye'de 'Muhalif gruplar' diye terör örgütlerine verdiğimiz destekle ve Esad rejimini bizim bir iç sorunumuz gibi görerek yaptığımızı unutmayalım. ABD hem BM ilkelerini ayaklar altına alırken, hem de bu kurumun faaliyetlerini boykot ederek iyice etkisiz hale getirirken, biz bu çizgiye asla girmeyelim."

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Medipol Başakşehir’den Everton’a Teşekkür

Mehmet Barlas AKP Sabah Gazetesi Suriye İran Cumhurbaşkanı Rusya Recep Tayyip Erdoğan Terör Terör Örgütü Beşar Esad
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500