Mehmet Şimşek İstifa mı Etti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'bizi üzen arkadaşlar var' sözlerinden sonra dün Reuters'ın 'kabine değişikliği olabilir' haberi gözleri Mehmet Şimşek'e çevrilmesine neden olmuştu. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Mehmet Şimşek İstifa mı Etti?
Mehmet Şimşek İstifa mı Etti? Meltem Yüksel
Bu içerik 1520 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta AKP’nin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında ekonomik durumu sıkıntılı olduğunu söyleyenlerin kendisini üzdüğünü söyleyip,“Aramızdaki bazı arkadaşların ülkemizdeki ekonomik durumun sıkıntılı olduğuna dair açıklamalar yapacak kadar yanlışın içine düştüklerini görmek bizi üzdü” demişti.

Bunun üzerine dün Reuters'ın üst düzey AKP yetkililerine dayandırarak bir haber yayınladı. Bu haberde bir kabine revizyonunun olası olduğu kaynaklar ve yetkililer, bazı parti yöneticileri ile kabine üyelerinin beklenen performansı gösteremediğini seçime hazırlık dışında bu nedenin de değişimi gerekli kıldığını belirti.

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın’a bugün muhabirler tarafından Mehmet Şimşek’in durumu soruldu. Kalın, Şimşek’in istifa edip etmediği sorusuna, “Bize gelen böyle bir şey yok” şeklinde cevap geldi.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İhsan Eliaçık'a Hapis Talebi

Mehmet Şimşek İbrahim Kalın AKP Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500