Mehmet Şimşek’ten OHAL Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, gündemi değerlendiriyor.

Mehmet Şimşek’ten OHAL Açıklaması
Mehmet Şimşek’ten OHAL Açıklaması Yaren Yalçın
Bu içerik 806 kez okundu.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, gündemi değerlendiriyor.

Olağanüstü hal (OHAL)  sürecinin 3 ay daha uzatılması tavsiyesinde bulunulduğunu kaydeden Mehmet Şimşek, hükümet olarak bu konuyu değerlendireceğiz ve ona göre gereken adımları atacağız dedi.

Moody’s kararını değerlendiren Şimşek, not düşüşünü ciddiye alıyoruz, bu notu artırmak için çaba göstereceğiz, dünyanın sonu değil ama önemsiz de değil. Çünkü yatırımcılar yalnız S&P’ye, Moodys’e ve Fitch’e bakmazlar. Türkiye’nin gerçekliği algısından çok daha önemli. Türkiye güçlü bir şekilde yoluna devam edecek; Piyasaların tepkisi de bunu gösteriyor. Kredi notumuzu eninde sonunda tekrar yükselteceğiz. Güneş balçıkla sıvanmaz şeklinde yorumladı.

 Not indiriminin darbe girişimiyle ilişkisi olmadığını belirten Şimşek, dış finansman bağlılığını vurguluyor, Moody’s aceleci davranmadı, aslında bizimle iletişim kurmadan not düşüren S&P oldu dedi.

Türkiye’de demokrasinin güçlendiğini, eğitim alanında çok ciddi bir ilerleme sağlandığını kaydeden Mehmet Şimşek, şimdi eğitimde kaliteyi artırmak için reform yapmamız gerekiyor. Öğretmenleri aldık, göreve başlatmadık. Öğretmen kalitesini yükseltmek için önce stajyer olarak çalış dedik. Özel sektörün de kalitesini yükselteceğiz dedi.

 

 

başbakan yardımcısı mehmet şimşek ohal moody's darbe girişimi türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500