Melih Gökçek Beştepe'de

Türkiye günlerdir Melih Gökçek'in istifa edip etmeyeceğine kilitlendi.

Melih Gökçek Beştepe'de
Melih Gökçek Beştepe'de Ecem Şenol
Bu içerik 656 kez okundu.

Erdoğan'ın yaptığı 'istifalarını bekliyorum' açıklamasının ardından Melih Gökçek'ten şok hamle geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Nijerya Cumhurbaşkanı onuruna verdiği öğle yemeğine geldi. Gökçek’in bakanların da yer aldığı protokolle birlikte yemeğe davetli olduğu öğrenildi.

Günlerdir sessizliğini koruyan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gitti.

Gökçek şu anda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Nijerya Cumhurbaşkanı Buhari onuruna verdiği öğle yemeğine geldi. Gökçek’in bakanların da yer aldığı protokolle birlikte yemeğe davetli olduğu öğrenildi.

Gökçek'in Külliye'den istifasını verip de mi vermeden mi çıkacağı merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Polonya ziyareti dönüşünde Melih Gökçek ve diğer istifası istenen başkanların 'istifa etmemeleri ihtimali' için "Neticesi ağır olur" dediği, bugün birçok gazetenin manşetinde yer almıştı. Cumhurbaşkanı, bugün Nijeryalı mevkidaşı ile yaptığı ortak basın toplantısında bu sözlerine açıklık getirdi. Erdoğan bir muhabirin bu sözleri hatırlatması üzerine çok tehlikeli soruları sorduklarını ve kendisinin öyle bir şey söylemediğini, 'gereği neyse yapılır' dediğini ve şu an için 3 belediye başkanının istifa ettiğini kaydetti. 3 başkanın daha olduğunu da belirten Erdoğan, onların da en kısa zamanda istifa edeceklerini beklediğini ve istifa hazırlığı içinde olduklarına inandığını dile getirdi.

Ancak açıklamanın üzerinden dakikalar geçmeden Melih Gökçek'in Beştepe'ye gittiği ortaya çıktı.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Erdoğan'dan AB'ye 'Bizi Oyalamayın' Mesajı

 

 

Melih Gökçek Beştepe Yemek Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Nijerya Cumhurbaşkanı İstifa Cumhurbaşkanı Erdoğan Mevkidaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500