istanbul escort

Meral Akşener'den İlk Açıklama

MHP'de seçimli olağanüstü kurultayın önünü açan tüzük kurultayı ile ilgili nihai karar verildi.

Meral Akşener'den İlk Açıklama
Meral Akşener'den İlk Açıklama Ecem Şenol
Bu içerik 847 kez okundu.

16 Haziran 2016 tarihli Olağanüstü Genel Kurul'da alınan tüm kararlar 'yok' sayıldı, yani muhalif isimler kaybetti. Kararla birlikte gözler; Meral Akşener, Ümit Özdağ, Sinan Oğan gibi MHP'den ihraç edilen isimlerin siyasi gelecekleri ile ilgili alacakları kararlara çevrilirken, Meral Akşener konuyla ilgili ilk değerlendirmesinde kongrenin iptal olduğunu ve tam 10 dakikada davanın bittiğini ifade etti. 10 dakikada verilecek bir karar için bir yıl beklendiğini aktaran Akşenner,  700 delegenin iradesinin yok sayıldığını belirterek Adaletin ruhuna El Fatiha" dedi. Akşener gibi kongre sürecinin ardından MHP'den ihraç edilen 'adaylardan' Sinan Oğan ise 'mücadele sürecek' vurgusu yaptı.

MHP geçtiğimiz yıl 19 Haziran günü kurultaya gitmiş; Meral Akşener, Ümit Özdağ, Koray Aydın ve Sinan Oğan, Bahçeli’nin karşısına rakip olarak çıkmıştı. Ancak söz konusu kurultay Bahçeli yönetiminin yani Genel Merkez’in girişimiyle mahkemeye taşınmış ve aradan geçen sürede yılan hikâyesine dönmüştü. İşte bugün tartışmalı kurultay ile ilgili karar verildi. Mahkeme; tüzük kurultayının yürütmeyi durdurmasına yönelik talepleri değerlendirdi ve nihai kararını verdi. Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi 19 Haziran 2016 tarihli Olağanüstü Genel Kurulu iptal etti. Genel Kurul’da alınan tüm kararlar yok sayılacak.

Kongre döneminde MHP Genel Başkan adayı olan ve sonra partisinden ihraç edilen isimlerden Meral Akşener konuyla ilgili ilk değerlendirmesinde kongrenin iptal olduğunu tam 10 dakikada davanın bittiğini ve 10 dakikada verilecek bir karar için bir yıl beklendiğini ifade etti. Akşener, 700 delegenin iradesinin yok sayıldığını belirterek ‘’Adaletin ruhuna El Fatiha” dedi.

Meral Akşener gibi kongre sürecinin ardından MHP’den ihraç edilen ‘adaylardan’ Sinan Oğan ise ‘mücadele sürecek’ vurgusu yaptı. Geçtiğimiz yıl yapılan kurultayın AKP’nin talimatlandırılmış Hâkimlerince iptal edildiğini ve Kurultay kararları yok sayıldığını ifade eden Oğan, bu kararın Türkiye’de Adaletin iktidarın emrinde olduğunu gösterdiğini ifade etti.  Adaletşn Hâkimlerin vicdanları yerine Hükumetin talimatıyla yapıldığını ve dün FETÖ’nün emrine giren Adaletin bugün AKP’nin emrinde olduğunu şfade eden Oğan, bugün en acil konunun Adalet’i iktidar ve FETÖ tahakkümden kurtarmakt olduğunun altını çizdi. 

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Dev Yangında Ölü Sayısı Yükseliyor

Meral Akşener Sinan OĞan MHP İHraç Adalet Açıklama Mücadele Tüzük Kurultay İhraç Olağanüstü Kurultay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu