Mersin MİT Binası'na Saldırı Engellendi

Mersin'de 50. Yıl Polis Merkezi'ne saldırı hazırlığındaki canlı bombanın vurularak etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

Mersin MİT Binası'na Saldırı Engellendi
Mersin MİT Binası'na Saldırı Engellendi Ecem Şenol
Bu içerik 488 kez okundu.

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Ercan, teröristin DAEŞ'li olduğu ihtimali üzerinde durulduğunu açıklanırken, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, 50. Yıl Polis Merkezi'ne saldırı hazırlığındaki bir ‘canlı bomba' nın emniyet güçlerinin başarılı çalışmaları sonucu etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Olay yerine gittiğini belirten Ercan, teröristin DAEŞ üyesi olduğu ihtimali üzerinde durduklarını ve kısa sürede detaylı açıklamayı yapacaklarını belirtti. Ercan ayrıca, polis ekiplerinin başarılı çalışmasıyla önemli bir saldırının engellendiğini ve teröristin üzerinde canlı bomba yeleğinin de ele geçirildiğini ifade etti.

Güvenlik güçleri teröristi polis merkezi yakınlarında etkisiz hale getirirken, bomba imha uzmanları da, teröristin üzerindeki bombayı etkisiz hale getirmek için çalışma başlattı. Valilikten yapılan açıklamada da 50. Yıl Polis Merkezi Amirliği'ne yaklaşık 50 metre mesafede şüpheli hareketlerde bulunan bir erkeğin görüldüğü belirtildi.

Şüpheliye "dur" ikazında bulunulduğu ifade edilen açıklamada, şüpheli kişinin, 'dur' ikazına uymayarak polis merkezine doğru yürüyerek ilerlemeye devam etmesi ve omzundan aşağı doğru sallanan kabloya elini atması üzerine vurularak etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Açıklamada, ölü ele geçirilen erkeğin açık kimlik bilgileri ve örgütsel ilişki ve irtibatlarının tespitine yönelik çalışmaların sürdüğü belirtilirken, ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de terörle mücadele etkin şekilde sürdürülmekte olup, aralıksız bir şekilde devam ettiği duyuruldu.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Canan Karatay'dan Ezber Bozan Bayram Tavsiyesi

 

Mersin MİT Bİnası Saldırgan DEAŞ Polis Merkezi Karakol Canlı Bomba Başsavcı Ercan Açıklama Merkez Amirliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500