Mersin Müftülüğü'nden Skandal Tavsiye

Mersin Müftülüğü’nün, Kuran kursu seminerinde “Kendinizi sevdirmek için” başlığı altında eğitimcilere skandal tavsiyede bulundu. Müftülük; dokunmayı, başını, yanaklarını okşamayı, sarılmayı, öpmeyi önerdi.

Mersin Müftülüğü'nden Skandal Tavsiye
Mersin Müftülüğü'nden Skandal Tavsiye Başak Tatar
Bu içerik 1063 kez okundu.

Mersin Müftülüğü,  4 - 6 yaş grubu çocukların da eğitim göreceği Kuran kursu seminerinde “Kendinizi sevdirmek için” başlığı altında eğitimcilere “Dokunmak, başını, yanaklarını okşamak, sarılmak, öpmek” gibi davranışlarda bulunmalarını tavsiye etti. Sunumda müftülüğün, çocuk gelişimi konusunda uzman olmayan din eğiticilerine ettiği “dokunma” tavsiyesinin gerekçesi ise “Kendinizi sevdirmek için” sözleriyle açıklandı. Çocuk istismarının önünü açabilecek tavsiyeler içinde ‘dokunma’ başlığı altında “yanaklarını okşamak, sarılmak, öpmek” gibi davranışlar da sunumda yer alırken uzmanlar ise konuyu değerlendirdi.

Psikolog İlknur Efeçınar, çocuklara öğrettikleri kızların ve erkeklerin özel bölgeleri, bunun dışında erojen bölgeler, yanaklar, boyun, avuç gibi her şeyin, eğitimde kullanılacak materyaller olmadığını söyledi. Doktorun bile çocuğun annesi, babası yanındayken çocuğa dokunması ve müdahale etmesi gerektiğine dikkat çeken Efeçınar, dokunmak çok sevdiği birisinden geliyorsa ve bir iletişim biçimi olarak anlıyorsa, herkesle yapılabilir diye algılayabileceğini ifade etti. Psikolog aynı zamanda anne babalara da çocukları dudaklarından öpmemeleri tavsiyesinde bulundu.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İngiliz Gazetesi'nden Çarpıcı Türkiye Yorumu
mersin müftülüğü skandal tavsiye kuran kursu seminer çocuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500