Meteorolojiden Sıcak Hava Uyarısı

Meteoroloji Kuzey Afrika üzerinden gelen yeni bir sıcak hava dalgasıyla cuma gününden itibaren ülke genelinde havaların mevsim normallerinin üzerinde olacağı duyuruldu.

Meteorolojiden Sıcak Hava Uyarısı
Meteorolojiden Sıcak Hava Uyarısı Ecem Şenol
Bu içerik 858 kez okundu.

Meteoroloji yayınladığı raporda, Kuzey Afrika üzerinden yeni bir sıcak hava dalgası geldiğini ve cuma gününden itibaren yurdun mevcut sıcak havaya ilaveten Kuzey Afrika üzerinden gelecek olan yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine gireceğini aktardı. Önümüzdeki hafta başında ise mevsim normallerine düşeceği tahmin edilen havanın, mevsim normallerine göre sıcaklığı 6 ila 10 derece yükseltecek dalga nedeniyle, yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar için de uyarı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahmin raporunda Ramazan ayı boyunca ülke genelinde mevsim normalleri civarında ve zaman zaman normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının Ramazan ayının son günleri artmaya başladığı ve Bayram’da ise hava sıcaklığının ülke genelinde artmaya devam ederek mevsim normallerinin 3 – 6 derece üzerinde seyretmiş ve sıcak hava halen etkili olmaya devam ettiği ifade edildi.

Yapılan son analiz ve tahminlere göre 30 Haziran Cuma gününden itibaren yurdun mevcut sıcak havaya ilaveten Kuzey Afrika üzerinden gelecek olan yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine gireceği tahmin edilirken, bu sıcak hava dalgası ile birlikte halen normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının ülke genelinde hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 6 ile 10 derece üzerinde gerçekleşeceği ve bazı il ve ilçelerde uzun yıllar en yüksek sıcaklık değerlerine ulaşılabileceğinin beklendiği aktarıldı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Burhan Kuzu'nun Tweeti Yine Olay Oldu

Meteoroloji Sıcak Hava Afrika Sıcak Hava Dalgası Mevsim Normalleri Açıklama Rapor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500