Metin Feyzioğlu'ndan Tek Tip Kıyafet Açıklaması

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, FETÖ sanıklarına tek tip kıyafet uygulaması getirilmesi için yürütülen çalışmalara ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Metin Feyzioğlu'ndan Tek Tip Kıyafet Açıklaması
Metin Feyzioğlu'ndan Tek Tip Kıyafet Açıklaması Başak Tatar
Bu içerik 777 kez okundu.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, yazılı bir açıklama yaparak Adalet Bakanlığı tarafından bir süredir yürütülen tek tip elbise çalışmalarını eleştirdi. Haddini bilmezin birinin, duruşmaya üzerinde ‘Hero’ yani ‘kahraman’ yazan bir t-shirt ile geldiğini hatırlatan Başkan, bu densizliğin bir yaptırımının mevcut kanunda olduğunu belirtti.

“Mahkeme başkanı verir talimatı, çıkarttırır o kıyafeti. Yenisini giydirtir, giyinmezse de salondan atar. Yeni bir kanun yapılmasını gerektiren, daha önce hiç görülmemiş bir durum yok ortada” ifadelerini kullanan Feyzioğlu, söz konusu uygulamanın, FETÖ’ye uluslararası alanda destek kazandıracağını da iddia etti.

Feyzioğlu sorunu, ‘Suçlu olup olmadıkları ortaya çıkarılsın diye yargılanan kişilere, yani sanıklara peşinen suçlu muamelesi yapılıyor görüntüsü verecek tek tip elbise ya da tulum giydirilme uygulamasına geçiliyor olmasından bile daha vahim’ olarak tanımladı.

Sorunun büyüğünün, devletin en üst makamının bu kararı “müjdelerken”, yargılanan kişilerin peşinen suçlu olarak görüldüğü anlamına gelecek cümleler kurması olduğunu ifade eden TBB Başkanı Feyzioğlu, gerçek suçluları da toplumun gözünde zaman içinde mağdur sınıfına soktuğuna değindi. Feyzioğlu, açıklamasında son olarak “Tabiri mazur görün, at izi it izine karışır. Sap ile saman birbirinden ayrılamaz. Yargı elinden gelenin en iyisini yapsa bile, kimseyi doğru yaptığına inandıramaz. Türk Milleti hak etmiyor bu yanlışlıkları” sözlerine yer verdi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

metin feyzioğlu türkiye barolar birliği başkanı tek tip kıyafet açıklama hero
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500