Metrorolojiden İstanbul İçin Yağmur Uyarısı

Sıcaklıkların hafta sonu nemle birleşmesi bunaltıcı havaya sebep olmuştu. Bu hafta başında ise sıcaklıkların 3-5 derece düşeceği ve bugünden itibaren Pazartesi ve Salı günleri İstanbul'da yağmur beklendiği duyuruldu.

Metrorolojiden İstanbul İçin Yağmur Uyarısı
Metrorolojiden İstanbul İçin Yağmur Uyarısı Ecem Şenol
Bu içerik 1423 kez okundu.

İstanbul'da başlayacak olan yağışın pazartesi sabahından çarşamba gününün ilerleyen saatlerine kadar devam edeceği öğrenilirken, bugün ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kırıkkale ve Çorum çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bugün pek çok bölge güne yağmurla başlarken, sıcaklığın iç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile iç ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Yağmurun etkisinin ise Çarşamba gününe kadar sürdüreceği öngörüldü.

Meteoroloji’den yapılan son dakika açıklamasına göre İstanbul‘da Pazartesi ve Salı günleri gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklıklarının 5-6 derece gerilemesi beklenen İstanbul‘da önümüzdeki iki günün yağışlı geçeceği ifade edildi. İstanbul’da sabah saatlerinde başlayacak olan yağmur gün boyunca sürecekken, yarın ve çarşamba günü de durmadan devam edecek olan yağışla beraber havalar serinlese de yüksek nem oranının bunaltmaya devam edeceği aktarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kırıkkale ve Çorum çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor. Rüzgâr, Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile iç ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Milli Eğitim Bakanı'ndan; Evrime Karşı Değiliz

 

İstanbul Türkiye Meteoroloji Hava Durumu Tahmin Açıklama Yağmur Dolu Uyarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500