Mevsimlik İşçileri Taşıyan Traktör Devrildi

Sakarya'nın Hendek ilçesine bağlı Çamlıca Beldesi'nde fındık işçilerini taşıyan traktör devrildi. 7 kişi yaşamını yitirirken, yaklaşık 20 yaralı olduğu kaydedildi.

Mevsimlik İşçileri Taşıyan Traktör Devrildi
Mevsimlik İşçileri Taşıyan Traktör Devrildi Ecem Şenol
Bu içerik 1236 kez okundu.

Sakarya'nın Hendek ilçesi Çamlıca Mahallesi'nde fındık işçilerini taşıyan traktör, sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarında bulunan dere yatağına devrildi. Kazada, traktörün römorkunda bulunda fındık işçilerinden 7'sinin hayatını kaybettiği, yaklaşık 20 kişinin ise yaralandığı belirtildi. Olay yerine çok sayıda 112 Acil ekibi sevk edildi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, son 3 ayda 22 tarım işçinin trafik kazalarında öldüğünü belirtti ve hükümeti önlem almaya çağırdı. Sakarya’da meydana gelen trafik kazasıyla birlikte son 3 ay içinde meydana gelen 7 ayrı trafik kazasında 22 tarım işçisinin öldüğünü ve 76 tarım işçisinin yaralandığını hatırlatan Ömer Fethi Gürer, her hasat döneminde tarım işçilerinin trafik kazalarında yaşamlarını yitirmesi olağan gibi görünmeye başladığını, pamuk, fındık, patates gibi ürünlerin hasadı için iller arası yolculuk yapan binlerce işçi olduğunu kaydetti. İşçilerin halen traktör ve kamyon kasalarında ya da minibüslerde deyim yerindeyse istiflenerek yolculuk yaptıklarını, hasat için gittikleri illerde olumsuz koşullarda çadırlarda yaşadıklarını belirten Gürer, tarım işçilerinin ekmek parası için sürdürdükleri bu tehlikeli yolculukların artık daha güvenli hale getirilmesini, gittikleri illerdeki yaşam koşullarının da daha yaşanabilir seviyeye ulaştırılması gerektiğinin altını çizdi.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Kuzey Kore'den Geri Adım Sinyalleri

 

 

 

Sakarya Hendek Mevsimlik İşçi Ömer Fethi Gürer Açıklama Yasa Hükümet CHP Milletvekili Çamlıca Beldesi Önlem Ölü Yaralı Acil Ambulans 112
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500