MHP Liderinden Sert Açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.

MHP Liderinden Sert Açıklama
MHP Liderinden Sert Açıklama Ecem Şenol
Bu içerik 3621 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu. Bahçeli konuşmasında Katar'da kurulacak Türk üssüyle ilgili Katar'da kurulacak Türk üssünün körfez ülkelerinin güvenlik ve istikrarına destek vermekten başka bir hedefi yok iken, durduk yere bir kaşık suda fırtınalar koparanları anlamanın şüphesiz mümkün olmadığını ifade etti.

MHP Lideri Bahçeli, CHP'nin 'Doha'da ne işiniz var' eleştirilerine ise çok sert tepki gösterdi. Bahçeli, "Doha'da ne işiniz var diyen, tartışma çıkaran başta CHP olmak üzere malum çevrelere sormak istediği bir soru olduğunu ifade etti. Türkiye'nin bölgede pozisyon almanın gözlerine battığını da, ABD, Almanya ve Birleşik Krallık’ın neden dikkatlerinden kaçtığını ifade etti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, ağır sorunlar var diyerek coğrafyaya küsülemeyeceğini ve komşularına sırt dönemeyeceklerini ifade ettikten sonra kendisinin bu topraklarda gözlerini açtıklarını anlattı.

Devlet Bahçeli, anadolu coğrafyasının her zaman hedefte olduğunu, ancak her seferinde ayağa kalkmanın Türk'ün kaderi olarak tarihe damga vurduğunu ve Türkiye tarihin ruhuna karşı ilgisiz kalırsa son yurdu savunmanın güçleşeceğini ifade ettikten sonra El Bab'da ne işimiz var diyenlerin, milli siyaseti kösteklediğini aktardı.

Katar ile varılan askeri anlaşmasının Nisan 2015'te imzaladığı bu Mayıs ayında TBMM'de onaylandığının bilinen bir gerçek olduğunu ve Katar'ın askeri eğitim ve öğretim alanında iş birliğinin çeşitlendirilmesi ve iş birliğinin arıtılmasının amaçlandığını ve freni tutmayan akıl yoksunlarının mehmetçiğe lejyoner diyecek kadar çıldırdıklarını ifade etti.

Körfez ülkelerinin, Katar'ı abluka altına aldıklarını ve Türkiye’nin doğru bir hamleyle yükselen tansiyon için yoğun bir diplomasi faaliyeti yürüttüğü ve gerilim ateşinin kardeşlikte buluşarak söndürülmesi konusunda büyük çaba gösterdiklerini aktardı. Türkiye'nin bu çabası son derece yerinde olduğunu ifade eden Bahçeli, Katar'da bir zamanlar ecdadın atadığı kaymakamların bu ülkeyi yönettiklerini belirtti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yusuf Kaplan'dan İktidar Eleştirisi

MHP Lider Devlet Bahçeli Açıklama Katar Tepki CHP Yorum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500