MHP Listelerinde FETÖ Depremi

Milliyetçi Hareket Partisi'nin İstanbul ikinci bölge 3. sıradan milletvekili adayı gösterdiği Nur Tuğba Aktay’ın eşinin FETÖ bağlantısı ile ihraç edildiği ortaya çıkınca Aktay’ın hem adaylıktan hem de MYK üyeliğinden istifa ettiği iddia edildi.

MHP Listelerinde FETÖ Depremi
MHP Listelerinde FETÖ Depremi Meltem Yüksel
Bu içerik 387 kez okundu.

MHP MYK üyesi ve İstanbul 2. bölge 3. sıra adayı Nur Tuğba Aktay'ın, eşinin FETÖ iddiası ile ihraç edildiği ortaya çıkınca adaylıktan ve MYK üyeliğinden istifa etmek zorunda kaldığı öğrenildi.

24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayan MHP’nin 600 kişilik milletvekili aday listesi belli oldu. Mehmet Parsak, Şefkat Çetin, Kenan Tanrıkulu gibi Bahçeli'ye yakınlığıyla bilinen isimler listede yer almadı. Listenin açıklanmasının ardından MHP'de bugün sıcak gelişmeler peş peşe yaşandı.

MHP İstanbul 2. bölge 3. sıradan milletvekili adayı gösterilen MYK üyesi Nur Tuğba Aktay'ın, kendisi ve eşi hakkında çıkan haberlerin ardından milletvekilliği adaylığından ve MYK üyeliğinden istifa ettiği belirtildi. Aktay'ın eşinin daha önce AKP’den Giresun milletvekili aday adayı olduğu, FETÖ soruşturması nedeniyle KHK ile Başbakanlık’taki görevinden atıldığı ortaya çıktı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bankalardan Sonra Sıra Onlara Geldi

MHP Nur Tuğba Aktay FETÖ Milletvekili İhraç Seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500