Michael Flynn Suçlamaları Kabul Etti

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn FBI'a yanlış ifade vermekle suçlandı. Dün görülen duruşmada Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn, Rusya’nın ABD Büyükelçisi ile olan ilişkisi hakkında FBI’a yalan söylediğini itiraf etti.

Michael Flynn Suçlamaları Kabul Etti
Michael Flynn Suçlamaları Kabul Etti Meltem Yüksel
Bu içerik 771 kez okundu.

ABD medyasında yer alan haberlere göre, Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn, Rusya’nın ABD Büyükelçisi ile olan ilişkisi hakkında FBI’a yalan söylediğini itiraf etti.

Flynn Türkiye’yle ilişkileri konusunda yalan söylediğini de kabul ederken, medya, Flynn’in mahkemede Ruslarla temas kurmasını Donald Trump’ın istediğini söyleyeceğini belirtti. İtirafında ihanetle suçlanmasının çok acı verici olduğunu söyleyen Flynn bu suçlamaların inandığı her şeye ters olduğunu ifade edip yaptıklarının yanlış olduğunu bildiğini ve bunu düzeltmeye çalışacağını işbirliği yapma kararının ülkesi ve ailesi için en iyisi olduğunu söyledi.

Türkiye-ABD İş Konseyi Başkanı Ekim Alptekin’in sahibi olduğu Hollanda merkezli danışmanlık şirketi Inovo BV de, Flynn’in şirketi Flynn Intel Group ile Ağustos 2016’da üç aylık bir sözleşme imzalamıştı.

O Sözleşmede, Flynn Intel Group’un Türkiye’nin ABD’li yatırımcılar gözündeki imajını düzeltmek için çalışmalar yapması ve Fethullah Gülen’in faaliyetlerine yönelik araştırmalar yapması öngörülüyordu.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bakan Kaya FOX TV Mikrofonunu İstemedi

 

 

 

 

ABD FBI Michael Flynn Flynn İtiraf Donald Trump
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500