Milletin Açlıktan Nefesi Kokarken...

Partisinin il başkanları toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Pazartesi günü TBMM’ye gelecek olan Anayasa değişikliği teklifine ‘Evet’ diyecek olanlara çağrıda bulundu.

Milletin Açlıktan Nefesi Kokarken...
Milletin Açlıktan Nefesi Kokarken... Yaren Yalçın
Bu içerik 1742 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Partisinin il başkanları toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Pazartesi günü TBMM’ye gelecek olan Anayasa değişikliği teklifine ‘Evet’ diyecek olanlara çağrıda bulundu.

CHP il başkanları toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, 15 iktidarın Türkiye’ye teslim ettiğini belirterek, iktidarın terör örgütü PKK ve FETÖ’ye yardım ettiğini söyledi. Havuz medyasının PKK’dan hiçbir farkı olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, Meclis’e Pazartesi günü gelecek olan Anayasa değişiklik teklifine ‘evet’ oyu kullanacaklara, samimi bir uyarıda bulunmak istediğini belirterek, çocuklarını ve verdiği demokrasi mücadelesinde hayatını kaybedenleri düşünmelerini, böyle bir Anayasa’ya evet demenin milli iradeye ihanet etmek anlamına geldiğini, cezaevlerinde 150’den fazla gazetecinin olduğu bir ülkede demokrasiden söz edilemeyeceğini söyledi.

İzmir’de yaşanan hain terör saldırısına değinen Kılıçdaroğlu, saldırıda şehit düşen polis memuru Fethi Sekin’in Elazığlı olduğunu, Elazığlılara ‘Gakkoş’ denildiğini, şehidimizin Türkiye’nin Gakkoşu olduğunu söyledi.

Şehirlerin silah deposuna çevrilirken müdahale edilmediğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin teröre teslim edildiğini, FETÖ’yü devletin önemli yerlerine yerleştirildiğini, terör örgütü El Nusra’ya silah gönderildiğini, IŞİD militanlarının Suriye ve Irak’a Türkiye üzerinden geçtiğini, bu militanların silahlanarak Türkiye’ye geri döndüğünü, çocuklar gibi bizi kandırdıklarını, şimdi kalkıp dünyaya savaş açıldığını belirterek, hükümeti istifaya çağırdı.

Havuz medyasının terör örgütü PKK’dan hiçbir farkı olmadığını söyleyen CHP lideri, PKK’nın kendisine saldırdığını, havuz medyasının da saldırdığını, akıllarını kiraya verdiklerini kaydetti.

Süleyman Şah türbesinin bulunduğu toprakların Türkiye’nin toprakları olduğu kaydeden Kılıçdaroğlu, şimdi PYD’nin eline geçtiğini, türbeyi kaçırdıklarını, şimdi kahramanız diye geçindiklerini, kaçandan kahraman olamayacağını söyledi.

Türk askerlerinin terör örgütü IŞİD tarafından yakılma iddialarını ele alan Kılıçdaroğlu, hükümete bu konuda çağrı yaptığını, 15 gündür açıklama yapılmadığını, askerlerin yaşadığının veya öldüğünün bilinmediğini, yönetilemeyen savrulan bir Türkiye olduğunu kaydetti.

Hükümetin millete’ dolar bozdurun’ çağrısında bulunduğunu hatırlatan Kemal Kılıçdaroğlu, bu çağrıyı kendi çocuklarına ve havuz medyasına yapmalarını istedi. Milletin açlıktan nefesi kokarken hükümetin başkanlık derdinde olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, bu başkanlığın Türk tipi değil gayri milli bir başkanlık olduğunu kaydetti.

Anayasa değişikliği konusuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, darbecilerin kendi getirdikleri anayasa değişikliği ile geleceklerini güvence altına aldığını, rejimin değiştirilerek totaliter, otoriter bir rejim inşa etmek istendiğini söyledi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Meclis’i fesh etme yetkisi verilmemişken yeni anayasa ile Cumhurbaşkanının bir sabah istediği gibi Meclis’i fesh etme yetkisinin verildiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, bunların ‘milli irade’ dedikleri şeyin Saray’ın iradesi olduğunu, milli iradenin Saray’dan alınarak halka verilmesinin demokrasi değil ihanet olduğunu belirtti.

15 Temmuz darbe teşebbüsünde gazi olan TBMM’nin bütün yetkilerinin bir kişiye teslim edildiğini belirten Kılıçdaroğlu, hem partinin genel başkanı hem cumhurbaşkanı hem de tarafsız olmanın imkansız olacağına dikkat çekerek, ‘Milleti salak mı zannediyorsunuz?’ dedi.

HABERBOX ÖNERİYOR- MUTLAKA OKUYUNUZ

THY'den Sefer İptalleri

 

 

CHP Kemal Kılıçdaroğlu TBMM Anayasa Değişiklik Teklifi Terör El Nusra IŞİD PKK FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500