Milli Eğitim'den Öğretmenlere Tepki Çeken SMS

Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nün öğretmenlere gönderilen yazılı cep telefonu mesajı tepkiyle karşılandı.

Milli Eğitim'den Öğretmenlere Tepki Çeken SMS
Milli Eğitim'den Öğretmenlere Tepki Çeken SMS Tuğba Önkibar
Bu içerik 1790 kez okundu.

Milli Eğitim Müdürlüğü'nün öğretmenlere attığı SMS şu şekilde:

"15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsünde şehit olan vatandaşlarımızın ailelerine ve yaralanan vatandaşlarımıza yönelik başlatılan yardım kampanyasına desteklerinizi bekliyoruz. Lütfen dekontlarınızı kurum amirlerinize teslim etmeyi unutmayın. Gün şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkma günüdür."

"Milletvekili Usluer: TBMM'de gündeme getireceğim"

Milli Eğitim Müdürlüğü'nün öğretmenlerden dekontları kurum amirlerine teslim etme isteği tepkiyle karşılandı. CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne taşıyacağını söyleyerek, "Bağış ve yardımda esas gönüllülüktür. Elbette ki hepimizin içi yandı. Elbette ki insanlarımız yaraları sarma telaşında. Ancak dekont istemek neyin nesi? Böyle bir uygulama yasal değildir. Böyle bir zorlama suç teşkil eder. Konuyu TBMM'de gündeme getireceğim" dedi.

"Demir: Kimseyi tedirgin etmeye, fişlemeye gerek yoktur"

Eğitim Sen Şube Başkanı Serkan Demir de sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu:"Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan bağış kampanyası ile ilgili çalışanlara mesaj atması ve dekontların idareye teslimini istemeleri, isim takibi yapmaları yanlış bir tutumdur. Neden mi? Adı üzerinde bağış kampanyasıdır. Bağış yapan zaten gönülden yapmıştır dekontla işi olmaz. Darbe girişimi sonrası demokratik tutuma ihtiyaç vardır kimseyi tedirgin etmeye, ötekileştirmeye, fişlemeye gerek yoktur.

meb sms eskişehir öğretmen 15 temmuz son dakika haber gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500