Milli Görüşten Yeni Parti Sinyali

Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, babasından kalan sorumluluğu yerine getirmekte kararlı olduğunu belirterek yeni parti sinyali verdi.

Milli Görüşten Yeni Parti Sinyali
Milli Görüşten Yeni Parti Sinyali Ecem Şenol
Bu içerik 2360 kez okundu.

Eski Başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan'dan yeni parti sinyali geldi. Oğul Fatih Erbakan, 'alternatif bir parti kurulmasının kaçınılmaz olduğunun görüldüğünü ancak şuanda ekip oluşturulup plan yapılmadığının altını çizdi.

Hükümete yakın Diriliş Postası Gazetesi’ne konuşan Fatih Erbakan, kendileri için önemli olanın temel prensiplerine uygun icraatların yapılması olduğunu ve bunların arasında dış politika ve ekonomi örneklerinin önemli yer kapsadığını ifade etti. Erbakan, bu şartlar yerine getirilecek olursa, kim ya da hangi partinin yaptığı ayırt edilmeden üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Erbakan sözlerini ancak Ak Parti 15 yıldır kendilerine has çizgiyle devam ettiğini söyleyerek devam ettirdi. Bu nedenle alternatif bir parti kurulmasının kaçınılmaz olduğunun görüldüğünü ve bunu da söylemekte fayda olduğunu açıklayan Erbakan, henüz ekip oluşturulup plan yapılmamasına rağmen Necmettin Erbakan'dan kendilerine kalan sorumluluğu yerine getirmeye kararlı oldukları belirtmek istediğini açıkladı. Erbakan, Saadet Partisi’nin şu an Milli Görüş çıkarlarından uzaklaşmış durumda olduğu için davalarını devam ettirmek için ellerini taşın altına koyacaklarını dile getirdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Grup Yorum Üyelerine Önce İşkence Sonra Tutuklama 

Necmettin Erbakan Fatih Erbakan Açıklama Yeni Parti Milli Görüş AKP Merkez Sağ Ekip Süreç Dış Politika Ekonomi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500