Milyonlarca Memur Adayı KPSS'de Ter Döküyor

KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek oturumu saat 10.00’da başladı.

Milyonlarca Memur Adayı KPSS'de Ter Döküyor
Milyonlarca Memur Adayı KPSS'de Ter Döküyor Tuğba Önkibar
Bu içerik 2061 kez okundu.

KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek oturumu saat 10.00’da başladı.

Bugün binlerce aday KPSS Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri oturumlarında ter dökecek. Saat 10.00’da başlayan Genel Kültür ve Genel Yetenek oturumu 130 dakika sürecek. Öğleden sonra da KPSS Eğitim Bilimleri oturumu yapılacak. Eğitim Bilimleri oturumu 14.30’da başlayacak ve 100 dakika sürecek.
KPSS alan sınavları ise 27 ve 28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılacak.

ÖSYM UYARDI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), saat 10.00’da başlayan KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek Sınavı ve saat 14.30’da yapılacak olan Eğitim Bilimleri Sınavı ile ilgili resmi Twitter hesabı üzerinden sınava girecek öğrencilere uyarıda bulundu. Sınavın saat 10.00’da başlayacak olup, sınav saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemlerinin tamamlanacağı belirtilen açıklamada, "Saat 09.45’den sonra adaylar sınav binalarına alınmayacaklardır. Eğitim bilimleri oturumu ise saat 14.30’da başlayacak olup, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Saat 14.15’ten sonra adaylar sınava alınmayacaktır" denildi.

Sınav günü Ankara trafiğine dikkat edilmesi konusunda uyarıda bulunan ÖSYM, Ankara Valiliğinden 21 Mayıs Pazar günü Altındağ, Çankaya ve Yenimahalle civarında sabah erken saatlerde yapılacak güvenlik kontrolleri nedeniyle trafiğin yavaşlayacağı bilgisinin edinildiğini ve adayların en geç saat 09.45’te girebileceklerini düşünerek hareket etmeleri gerektiğinin altını çizdi.
 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Topbaş'ın Damadı Yunanistan'a mı Kaçtı?

KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500