Mısır’da Cuma Namazında Katliam

Mısır’ın Ariş kentinde bir camiye bombalı saldırı düzenlendiği ve daha sonra makineli tüfeklerle ateş açıldığı belirtildi. Feci saldırıda en az 184 kişin hayatını kaybettiği ve çok sayıda yaralının olduğu açıklandı.

Mısır’da Cuma Namazında Katliam
Mısır’da Cuma Namazında Katliam Meltem Yüksel
Bu içerik 728 kez okundu.

Mısır'da, Sina yarımadasının kuzeyindeki El Ariş kentinin batısında Bir el-Abid kasabasındaki El Rawda camiine bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda en az 184 kişinin öldüğü en az 125 de yaralı olduğu açıklandı.

Sağlık Bakanı Halid Megahid yaptığı açıklamada en az 25 ambulansla yaralıların Er Ariş hastanelerine götürüldüğünü belirtti.

Güvenlik güçlerinin verdiği bilgiye göre Gazze sınırına yakın olan bölgenin yönetim merkezi El Ariş civarında, Cuma namazı kılındığı sırada, kalabalık bir camiye yöneldiği başka bir kaynakta ise saldırıya uğrayan camiye, Sina'da güvenlik güçlerini destekleyen cemaatin gittiği kaydedildi.

Devlet televizyonu Mısır Devlet Başkanı Abdül Fettah el Sisi'nin saldırıdan kısa süre sonra bir güvenlik toplantısı düzenleyip üç günlük yas ilan ettiğini duyurdu.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Selvi’den Şok Edici Zarrab İddiası

Mısır Cuma Cuma Namazı Saldırı Terör Saldırısı Cami IŞİD Terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500