Mısıroğlu'na Atatürk'e Hakaretten Soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı basın bürosunca, bazı basın yayın organlarında yer alan ve Kadir Mısıroğlu'na ait video kaydında geçen sözlerle ilgili 'Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret' suçundan inceleme ve soruşturma başlatıldı.

Mısıroğlu'na Atatürk'e Hakaretten Soruşturma
Mısıroğlu'na Atatürk'e Hakaretten Soruşturma Ecem Şenol
Bu içerik 477 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle Kadir Mısıroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduğunu sosyal medya hesabından paylaştı. Suç duyurusunu Twitter hesabından duyuran CHP'li Erdem paylaşımında Atatürk’e hakaret eden meczup Kadir Mısırlıoğlu hakkında az önce suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti.

Mısırlıoğlu, istediklerinin henüz olmadığını ve yarı yolda olduklarını söylediği videosunda nasıl buluğa ermemiş bir çocuğa ´niye evlenmiyorsun´ denemezse hükümete de ‘niye şeriatı ilan etmiyorsun’ denilemeyeceğini açıklamıştı. Her şeyin vakti olduğunu söyleyen Mısırlıoğlu, neslin İslam’ın mutlak galebesini, küfrün mutlak yıkılışını, heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceğini belirmişti.

Kadir Mısırlıoğlu'nun bir konuşmasında "Keşke Yunan galip gelseydi. Ne hilafet yıkılırdı, ne şeriat kaldırılırdı" dediği ortaya çıkmıştı.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Talabani Hayatını Kaybetti

 

 

Kadir Mısırlıoğlu Atatürk'e Hakaret Mahkeme Soruşturma Dava Suç Duyurusu Eren Erdem Milletvekili Yayın Organı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500