Miting Alanına Yalnız Yürüyecek

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Haziran'da Ankara Güvenpark'tan başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nün 24. günü başladı. Yürüyüşten önce konuşma yapan Kılıçdaroğlu, Dragos'tan Maltepe'deki miting alanına kadar yalnız yürüyeceğini açıkladı.

Miting Alanına Yalnız Yürüyecek
Miting Alanına Yalnız Yürüyecek Başak Tatar
Bu içerik 788 kez okundu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 25 yıl hapis cezasına çarptırılan CHP'li Milletvekili Enis Berberoğlu için 15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark'tan başlattığı ve yaklaşık 400 kilometre kat edilen 'Adalet Yürüşü'nün 24. günü başladı. Saat 09:00'da Gebze'den Maltepe'ye doğru yola çıkan Kılıçdaroğlu, ilk olarak basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yarın Dragos'tan Maltepe'deki miting alanına yalnız yürüyeceğini söyleyen CHP Lideri, katılmak isteyen tüm vatandaşların, kendisini Dragos'ta değil miting alanında beklemesi gerektiğini belirtti.

Kılıçdaroğlu daha sonra bir de bayrak ve flama uyarısında bulundu. Maltepe’deki Adalet Mitingi’nde sadece Türk bayrağı, Atatürk posteri ve adalet bayrağı istediğini aktaran CHP Genel Başkanı, güvenlik güçlerini uyarıp "Altı Ok'lu bayrak bile istemiyoruz" dedi. CHP Lideri dün öğle saatlerinde İstanbul il sınırına ulaşmış, İstanbul girişinde Mehter Marşı ve çiçeklerle karşılanmıştı. Yürüyüş sonunda ise Tuzla’daki kamp alanında dinlenmeye çekilmişti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bahçeli Yine Adalet Yürüyüşü'nü Hedef Aldı

kemal kılıçdaroğlu chp adalet yürüyüşü istanbul açıklama miting maltepe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500