“Kıbrıs ve Ege’de Haddini Aşanları İkaz Ediyoruz”

AKP Grup Toplantısında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ege’de ve Kıbrıs açıklarındaki doğalgaz çalışmalarından haberdar olduklarını söyleyerek uyarıda bulundu.

Gündem - 2018-02-13 13:27:23

“Kıbrıs ve Ege’de Haddini Aşanları İkaz Ediyoruz”
Bu haber 388 kez okundu.

AKP Grup Toplantısında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ege'deki gerilim üzerinden Yunanistan'ı, Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmaları nedeniyle de, Güney Kıbrıs Rum kesimini sert sözlerle eleştirdi.

Yunanistan'ın Kıbrıs açıklarında petrol arama faaliyeti yapmasına tepki gösteren Erdoğan, "Kıbrıs ve Ege'de haddini aşanları ikaz ediyoruz. Bizim için Afrin neyse, Ege ve Kıbrıs’taki haklarımız da odur" ifadelerini kullandı.

ABD’nin öncülüğünde kurulan koalisyon gücünün en yüksek rütbeli askeri mensubu Korgeneral Paul E. Funk’ın “Bizi vururlarsa sert karşılık veririz” sözlerine de cevap veren Erdoğan, “Hele hele bizi vururlarsa sert karşılık veririz’ diyenlerin ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş oldukları çok açıktır. ABD bütçesinden çıkan bu paralar Amerikan halkının cebinden çıkan paralardır dedi.

Konuşmasında NATO’ya da vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahammül edemeyenlerin teslim olmamızı istediklerini NATO’nun maddeleri, hükümleri neyse Türkiye’nin uyduğu kadar ABD’nin de uyması gerektiğini NATO eşittir Amerika değil, bütün ülkelerin eşit olduğunu söyledi.

ABD’nin terör örgütü YPG’ye para yardımı yaptığının altını çizen Erdoğan, ilk haberlere göre 550 milyon civarında parasal destek olduğunu ama 3 milyar dolara kadar çıkacağı yönünde söylentilerin dolaştığını söyledi.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Orhan Miroğlu'nun Acı Günü

Haber: Meltem Yüksel
Sende Yorumla...
Kurban Hissesine Kur Zammı

Kurban Hissesine Kur Zammı

12:39 - Gündem

Merkez Bankası'ndan Dolar Hamlesi

Merkez Bankası'ndan Dolar Hamlesi

12:00 - Ekonomi

SPK’dan Yasal İşlem Uyarısı

SPK’dan Yasal İşlem Uyarısı

11:03 - Ekonomi

Türkiye Gündemi

Türkiye Gündemi

10:17 - Gündem

Günün Özeti

Günün Özeti

17:53 - Gündem