KKTC Nazlı Ilıcak İçin Harekete Geçti

KKTC’deki evini FETÖ’nün Kıbrıs yapılanması tarafından karargâh olarak kullandırdığı öne sürülen Nazlı Ilıcak’ın Kıbrıs vatandaşlığından çıkarıldığı öğrenildi.

Gündem - 2017-09-11 16:47:13

KKTC Nazlı Ilıcak İçin Harekete Geçti
Bu haber 790 kez okundu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Nazlı Ilıcak için harekete geçti. ‘’FETÖ/PDY Medya Yapılanması’’ davasında tutuklu olarak yargılanan gazeteci Nazlı Ilıcak'ın KKTC vatandaşlığının iptal edileceği iddia edildi. Ilıcak 1995 yılında ülke vatandaşlığına kabul edilmişti.

KKTC'de 24 Nisan, 2004 tarihinde gerçekleşen Annan Planı ile ilgili referandum öncesinde, açıklamalarda bulunan Ilıcak, 1995 yılında Girne'de Bellapais dedikleri bir manastırın yanında, eskiden ev olan bir lokantada yemek yediğini ve adının Abbey House olan bu lokantayı İngiliz eşcinsel bir çiftin işlettiğini söyledi. Çiftin ayrılacakları için lokantayı devretmek istediklerini belirten Ilıcak, fiyatı da Türkiye'ye göre daha düşük olduğu için burayı ev olarak satın aldığını dile getirdi.

İkametgâhı olunca vatandaşlık için de başvurduğunu ve kabul edildiğini ifade eden Ilıcak, muhtara seçmen kaydını yaptırdığını ve referandumda da Kıbrıs'ta olacağını ve oyunu kullanacağını dile getirmişti. Ilıcak, Kıbrıs'ın AB'ye girmesini olumlu bulduğu için oyunun evet olacağını da söylemişti.

Ilıcak'ın sahibi olduğu ev, FETÖ'nün KKTC yapılanmasının karargâhı olarak kullanıldığı iddia edilirken, bu evde Türkiye'den gelen FETÖ mensubu yüksek rütbeli polis subayları ile KKTC polisinde görev yapan bazı polis subayları toplantılar yaptığı polis kayıtlarına geçti.

FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz akşamı gerçekleştirdiği darbe kalkışmasından sonra ise evin tamamen boşalttığı iddia edildi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

 

Haber: Ecem Şenol
Sende Yorumla...
NATO’dan Türkiye’ye Özür

NATO’dan Türkiye’ye Özür

18:45 - Gündem

Meral Akşener'den İttifak Açıklaması

Meral Akşener'den İttifak Açıklaması

14:43 - Siyaset

Nuriye Gülmen’den Aylar Sonra İlk Görüntü

Nuriye Gülmen’den Aylar Sonra İlk Görüntü

13:46 - Gündem

Cüneyt Çakır 2018 Dünya Kupası’nda

Cüneyt Çakır 2018 Dünya Kupası’nda

13:34 - Spor

Suudi Arabistan’da Kral Değişiyor

Suudi Arabistan’da Kral Değişiyor

12:52 - Dünya