Moskova'dan Türkiye'ye S-400 İçin Fiyat

Rus basınında yer alan habere göre Moskova ile Ankara arasında bir süredir gündemde olan S-400'ler için pazarlıkta yeni bir gelişme yaşanarak, Moskova'nın Türkiye'ye bir teklif sunduğu öğrenildi.

Moskova'dan Türkiye'ye S-400 İçin Fiyat
Moskova'dan Türkiye'ye S-400 İçin Fiyat Ecem Şenol
Bu içerik 608 kez okundu.

Rus basını, Moskova ile Ankara arasında bir süredir gündemde olan S-400 hava savunma sistemi bataryaları için yapılan pazarlıkta yeni bir gelişme yaşandı. Rus televizyon kanalı RBK, Moskova’nın Ankara’ya S-400 hava savunma sistemi bataryalarını 500 milyon dolara satın alması için teklif sunduğunu iddia etti.

RBK’nın Kremlin’e yakın olduğunu belirttiği bir kaynağa dayandırdığı haberinde, Moskova’nın Ankara’ya S-400 füze bataryalarından her birini 500 milyon dolara satmaya hazır olduğu kaydedilirken, haberde bu bilginin Rusya Savunma Bakanlığı’na yakın kaynaklar tarafından da doğrulandığı belirtildi.

Geçtiğimiz haftalarda Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, S-400 füzelerinin alımına ilişkin görüşmelerin olumlu ilerlediğini açıklamış, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise Türkiye’ye S400 füze tedarikine hazır olduklarını ifade etmişti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Moskova Türkiye Savunma S-400 Hava Savunma Batarya Füze Rusya Savunma Bakanlığı Açıklama Rus Basını Ankara Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500