Mücadelemiz Hayırlı Olsun

TBMM Genel Kurulu’nda Anayasa değişikliği teklifi referandum sınırında 339 oyla kabul edilirken CHP flaş bir karar alarak basına açık grup toplantısı gerçekleştirdi.

Mücadelemiz Hayırlı Olsun
Mücadelemiz Hayırlı Olsun Yaren Yalçın
Bu içerik 866 kez okundu.

TBMM Genel Kurulu’nda Anayasa değişikliği teklifi referandum sınırında 339 oyla kabul edilirken CHP flaş bir karar alarak basına açık grup toplantısı gerçekleştirdi.

Meclis’te Anayasa değişikliği teklifinin kabul edilmesinin ardından grup toplantısı düzenleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hukukun üstünlüğünü savunan ve savunmak zorunda olan Anayasa Mahkemesi yargıçlarına  sabahın ilk saatlerinde seslendi. Anayasanın değiştirilmesini teklif eden maddelere sahip çıkılması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, bu görevin sadece kendilerinin değil, bu ülkede yaşayan her vatandaşın, yargıçların görevi olduğunu, birbirlerini denetleyerek oy kullanıldığını, torba Anayasa değişikliğinin gerçekleştiğini, 54 maddelik değişikliğin tek madde halinde geçtiğini, Anaysa’ya göre her değişikliğin ayrı ayrı oylanması gerektiğini söyledi.

Saraydan alınarak millete verilen yetkinin bu değişiklikle tekrar milletten alınıp saraya verildiğine dikkat çeken CHP lideri, gelinen bu noktanın kocaman bir U dönüşü olduğunu vurgulayarak, bu ülkede huzur içinde yaşamak ve demokrasiye sahip çıkmak için herkesi göreve davet etti.

‘Hep birlikte sokak sokak gezerek millete gerçeklerin anlatacağız’ diyen Kılıçdaroğlu, camiye, adliyeye, kışlaya siyaset girmesini istemediklerini, vatan ve milletimiz için referandumda ‘hayır’ diyeceklerini kaydederek, TBMM’de yapılan bu hatayı Türk milletinin düzelteceğini, tarafsız bir cumhurbaşkanı oluncaya kadar, millet iradesi parlamentoya yansıyana kadar, yasakların olmadığı bir Türkiye ayağa kaldırılıncaya kadar hep birlikte mücadele edeceğiz dedi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Kara Yanvar Şehitleri Anıldı

 
CHP CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TBMM Meclis Grup Toplantısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500