Müezzine Taciz Suçlaması

Ortahisar Müftülüğü’nde görev yapan kadın memur E.A. Ekim ayı içinde sosyal medya hesabı üzerinden kendisine gelen mesajı atan kişinin kimliğini araştırınca büyük bir şok yaşadı.

Müezzine Taciz Suçlaması
Müezzine Taciz Suçlaması Meltem Yüksel
Bu içerik 983 kez okundu.

Ortahisar Müftülüğü’nde görev yapan kadın memur E.A., 31 Ekim günü Samsun’da ailesini ziyareti sırasında sosyal medya hesabından kendisine gelen mesajla şaşkınlık yaşadı.

Çiçek ve kalp emojileriyle dolu olan ‘Tanışalım mı, Nerede yaşıyorsunuz?’ şeklinde kendisine gönderilen mesajlar hakkında araştırma yapan E.A. camide müezzin olarak görev yapan A.Ö. olduğunu öğrendi.  Bunun üzerine ’Aynı kurumda çalışıyoruz. Müezzin olarak çalışıyorsunuz. Utanmıyor musunuz o resimleri atmaya’ şeklinde cevap veren E.A., polis merkezine giderek müezzin A.Ö. hakkında şikayetçi oldu. E.A., mesaj kayıtlarını da delil olarak polise sundu.

İlçe Müftülüğü ’ne de şikayet dilekçesi veren E.A., müezzin A.Ö.’nün idari soruşturmaya tabii tutulması ve açığa alınmasını istedi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan genç kadının abisi ve aynı zamanda avukatı olan Aykut Engin Ö.  yasal ve idari işlem başlattıklarını, şahsın evli ve çocuklarını olduğunu, kendilerinden özür dilediğini belirterek, “bu adam din görevlisi camiasını da yaralamaktadır. Yasal süreci hep birlikte göreceğiz” dedi.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Emrah Serbes’ten Mektup Var

Müezzin Cami Kadın Sosyal Medya Memur Taciz Mesaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500