Müezzinoğlu Kıdem Müjdesini Verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, kıdem tazminatı hakkında beklenen haberi verdi.

Müezzinoğlu Kıdem Müjdesini Verdi
Müezzinoğlu Kıdem Müjdesini Verdi Ecem Şenol
Bu içerik 1820 kez okundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bu sabah katıldığı bir televizyon programında kıdem tazminatı ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Müezzinoğlu, kıdem tazminatı ile ilgili hazırlanan düzenlemenin yarın bakanlar kuruluna sunulacağını açıkladı.

Türkiye'de şuanda çalışanların yüzde 80'ni kıdem tazminatı sorununu yaşadığını belirterek bu işin başında olduklarını ifade eden Müezzinoğlu, böyle bir yapının daha fazla sürdürülmesinin daha fazla mümkün olmadığını belirterek, buna çalışanın hakkı olmadığını açıkladı.

Korunmalı ve güvence altında olması gerektiğini ve bu güvencenin iş verenin himayesinde toplandığını belirten Bakan Müezzinoğlu, en iyi iş verenin bile zora girdiği zaman burada mağdur olanın yine çalışan olduğunu ifade ettikten sonra, bu mağduriyeti gidermek için bir fon oluşturacağını açıkladı.

Burada iş verenin işçinin hakettiği parayı fona yatıracağını ve bu konuda yolun başında olduklarını ifade eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, ilgili bakanlıklarla teknik çalışmaların tamamlandığını ve düzenlemeyi yarın Bakanlar Kurulu'na sunacaklarını belirttikten sonra, onay alınırsa sahaya çıkacaklarını dile getirdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İstanbul'da Pide Fiyatı

Bakan Müezzinoğlu Kıdem Tazminatı İşçi İşveren Açıklama Strateji Plan Zaman Saha
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500