Münevver Karabulut Cinayetinde Zamanaşımı Tehlikesi

Cem Garipoğlu’nun evinde olay günü bulunan parayı tutanağa geçirmediği ve güvenlik kamerası görüntülerini incelemediği iddiasıyla haklarında dava açılan 6 polis ile görüntüleri sildiği öne sürülen 3 site görevlisi yargılanıyor.

Münevver Karabulut Cinayetinde Zamanaşımı Tehlikesi
Münevver Karabulut Cinayetinde Zamanaşımı Tehlikesi Ecem Şenol
Bu içerik 711 kez okundu.

Sevgilisi tarafından katledilen Münevver Karabulut cinayetinin ardından kaybolan 700 bin Euro hakkındaki davanın bilirkişi raporunun 8 yıldır hazırlanamaması ve ulaşılamayan hard disk yüzünden zamanaşımına uğraması gündeme geldi. Küçükçekmece 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde önceki gün davanın 23’üncü duruşması hard disk bulunamadığı ve bilirkişi raporu hazırlanamadığı için Aralık 2017’ye ertelendi. Davanın bu tarihten 4 ay sonra ise zamanaşımına uğrayacağı belirtildi.

Davada cinayetin cezaevinde intihar eden faili Cem Garipoğlu’nun evinde olay günü bulunan parayı tutanağa geçirmediği ve güvenlik kamerası görüntülerini incelemediği iddiasıyla haklarında dava açılan 6 polis ile görüntüleri sildiği öne sürülen 3 site görevlisi yargılanırken, villada güvenlik görevlisi ve bahçıvan olarak çalışan Yusuf Palta önceki duruşmada verdiği ifadede, polislerin güvenlik kameralarını incelediklerini aktardı. Hard diski de incelemek üzere aldıklarını belirten Palta, 3 gün sonra hard diski teslim etmek için geldiklerinde yetkili kimse olmayınca kendisine teslim ettiklerini ve kendisinin de hard diski site yönetimine teslim ettiğini belirtti. O dönem yöneticinin Kemal Avcı olduğunu, daha sonra 2010 yılında kendisinin bu işten ayrıldığını aktaran Palta, 2 yıl sonra da sitenin güvenlik kamera sistemini yenilediklerini ve yeni site yöneticisi Yıldız Uçun’un, eski yönetici Kemal Avcı’nın hard diski kendilerine teslim etmediğini söylediğini belirtti.

İddianamenin 26 Nisan 2010’da yazıldığını ve 26 Nisan 2018’de davanın zamanaşımı süresinin dolduğunu kaydeden Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir eski site yöneticisine ulaşılamadığı için en önemli delilin kaybolduğu ifade ettikten sonra, görevi kötüye kullanma, suç delilini gizleme ve yok etme, değiştirme suçlarını içeren bu skandal mahiyetteki dosyanın ne yazık ki zamanaşımına uğrayacağını aktararak bunun bir skandal olduğunun altını çizdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Abdullah Gül'ün Fethullah Gülen Açıklaması

Münevver Karabulut Cem Garipoğlu Dava Hard Disk Delil Zamanaşımı Mahkeme Sonuç Ceza Para 700 Bin Euro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500