Murat Ülker New Castle United'a Talip

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, satışa çıkarılan tarihi İngiliz kulübü Newcastle United'ı satın almak için 250 milyon euroyu gözden çıkardı.

Murat Ülker New Castle United'a Talip
Murat Ülker New Castle United'a Talip Ecem Şenol
Bu içerik 775 kez okundu.

Satılacağı açıklanan Newcastle United'ın yeni sahibinin Murat Ülker olabileceği iddia edilirken, son yıllarda birbiri ardına milyarder iş adamlarına satılan Premier Lig kulüplerinden birini de bir Türk iş adamının satın alabileceği ifade edildi. The Evening Standard'ın haberine göre Murat Ülker’in, Newcastle United'ı satın almak istediği belirtildi.

Haberde "Türkiye'nin en zengin adamı", "bisküvi kralı" olarak tanıtılan Ülker'in, kulübün şu anki sahibi Mike Ashley'in Newcastle United'ı satacağını açıklamasının ardından kulübü satın almaya hazır olduğu iddia edildi.

Forbes'a göre 3,7 milyar euroluk bir sermayeye sahip olan Ülker'in, Newcastle United'ı satın almak için kulüp sahiplerine 250 milyon euroluk bir teklifte bulunacağı, teklifin kabul edilmesi halinde de Rafa Benitez'e istediği transferleri yapabilmesi için Ülker tarafından 70 milyon euroya yakın bir bütçe verileceği belirtildi.

 

 

HABERBOX ÖNERIYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yeni Tedavi Yöntemi: Vajinal Sülük

 

Murat Ülker New Castle United Stad Satış Talip Mike Ashley 250 Milyon Euro Bütçe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500