Müslümanlar Mescid-i Aksa'ya Geri Dönüyor

İsrail yönetiminin metal detektörlerini kaldırmasının ardından açıklama yapan Kudüs Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, Müslümanların ibadet için Mescid-i Aksa’ya geri dönebileceğini belirtti.

Müslümanlar Mescid-i Aksa'ya Geri Dönüyor
Müslümanlar Mescid-i Aksa'ya Geri Dönüyor Başak Tatar
Bu içerik 654 kez okundu.

Kudüs Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, İsrail'in Mescid-i Aksa'daki güvenlik kısıtlamalarını kaldırmasının ardından açıklamalarda bulundu. Müftü, krizin sona erdiğini söylerken, Mescid-i Aksa girişinde kalan son bariyerlerinin ve kameraların sökülmesinin ardından Müslümanların, ibadet için Harem-i Şerif'e geri dönme kararı aldığını aktardı.

Mescid-i Aksa Vakfı'nın Başkanı Abdülazim Salhab ise teknik raporun, İsrail'in El Aksa dışına yerleştirdiği tüm engellerin kaldırıldığını gösterdiğini ve son 2 haftadır El Aksa dışındaki duruşu övdüklerini kaydetti. Başkan, bu duruşun şimdi hem El Aksa dışında hem El Aksa içinde sürmesini istediklerini de vurguladı.

Müslümanlar, İsrail'in kısıtlamalarını protesto amacıyla Mescid-i Aksa çevresinde eylemler yapıp namazlarını dışarıda kılıyorlardı. İsrail polisi, 14 Temmuz Cuma günü Mescid-i Aksa'da silahlı saldırıda bulunduğunu iddia ettiği 3 Filistinliyi öldürmüş, olayda yaralanan 2 İsrail polisi ise kaldırıldıkları hastanede ölmüştü.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Cumhuriyet Gazetesi Davasının İkinci Duruşması Başladı

 

kudüs mescid-i aksa müftü açıklama israil ibadet müslümanlar harem-i şerif
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500