Müsteşar Kenan İpek Görevden Alındı

Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevinde bulunan ve eski Adalet Bakanı Kenan İpek'in görevden alındığı öğrenildi.

Müsteşar Kenan İpek Görevden Alındı
Müsteşar Kenan İpek Görevden Alındı Ecem Şenol
Bu içerik 860 kez okundu.

1 Ocak 2014’den beri Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevinde bulunan Kenan İpek’in Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından görevden alındığı öğrenildi. İpek, 62. ve 63. Hükümet dönemlerinde Adalet Bakanlığı görevlerinde bulunan İpek’in bürokraside başka bir göreve atanabileceği de ifade edilirken, İpek’in yerine yargı teşkilatında önemli bir bürokratın adının da geçtiği ifade edildi.

Bir televizyon programında FETÖ soruşturmasında yargılanan infaz koruma memurlarının adliyeye “şık” kıyafetlerle çıkarılmasını eleştirerek, “alçak gardiyanlar” ifadesini kullanan şarkıcı Nihat Doğan'a, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek'ten şiddetli bir tepki gelmişti.

Kenan İpek’e Nihat Doğan, “Sen kimsin. Müsteşar da neymiş. Kim tanır seni, beni dinleyeceksin lan, bunların cevap hakkı yok” ifadesini kullanmıştı. Aynı günün akşamında ise Doğan bir açıklama daha yaparak, FETÖ ile olan mücadelelerini öğrenince konuştuklarından utandığını ve bu konuşmasının terbiye sınırını aştığının farkında olduğunu söyleyerej keskin bir ‘U Dönüşü’ yapmıştı.

 

 

HABERBOX ÖNERIYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Validebağ Korusu'na Sondaj İzni Çıktı

 

 

Kenan İpek Müsteşar Adalet Bakanlığı FETÖ Soruşturma Görevden Alma Abdülhamit Gül Nihat Doğan Eleştiri Bürokrat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500