NATO Skandalını Deşifre Eden O Subay Bakın Kim Çıktı

Geçtiğimiz hafta Norveç’teki NATO tatbikatında yaşanan skandal olayı deşifre eden Türk subayının kumpas mağduru Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt olduğu ortaya çıktı.

NATO Skandalını Deşifre Eden O Subay Bakın Kim Çıktı
NATO Skandalını Deşifre Eden O Subay Bakın Kim Çıktı Meltem Yüksel
Bu içerik 441 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adına açılan sahte hesaplar: Erdoğan’ın 'düşman' ile görüşeceği, ardından da düşmandan roket alındığını duyurduğu iddia ediliyor

Üstelik, Binbaşı Bozkurt birkaç sene öncesine kadar büyük eziyetler görmüş bir asker. Yüzbaşılığı sırasında devletin gizli belgelerini elde ettiği, bazı uçakların fotoğraflarını çektiği veya çektirdiği iddiası ile FETÖ’cülerin 'Askerî Casusluk ve Şantaj Dâvâsı'nda sanık yapılmış, toplam 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmış, Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin sözkonusu dâvâda 43 sanık hakkında verilen mahkûmiyet ve beraat kararlarını 7 Aralık 2013’te onaylaması üzerine hakkında yakalama emri çıkartılmadan önce yurtdışına gittiği iddia edilmişti.

Bozkurt, Anayasa Mahkemesi’nin daha sonra bu dâvâda yargılanan bütün sanıkların 'haklarının ihlâl edildiği' yolunda verdiği karar ile görevine dönmüş, yüzbaşılık süresini de tamamlayıp binbaşılığa yükselmiş ve Deniz Kuvvetleri’nde hassas bir göreve getirilmişti.

Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt, Norveç’te düzenlenen 'Trident Javelin-2017' tatbikatına katılmak üzere Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı tarafından görevlendirildi ve Türkiye’yi hedef alan skandalı dikkati sayesinde ortaya çıkarttı.

Bozkurt, rezaleti basın özetleri, tatbikat için özel şekilde simüle edilen 'chatter' ve 'facepage'de inceleme ve analizler yaptığı sırada fark etti. Her gün takip ettiği 'chatter' üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan adına sahte bir hesap açıldığını, bu hesap üzerinden Erdoğan ile düşman kuvvetler arasında sahte mesajlaşmaların yapıldığını fark etti.

 

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

NATO Skandal NATO Tatbikatı FETÖ Habertürk Murat Bardakçı Ebru Nilhan Bozkurt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500