NATO’dan Türkiye’ye Özür

NATO tatbikatında Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı düşmanla işbirliği içinde gösteren Norveç ordusu personelinin görevden alındığı ve Norveç'teki Ortak Harp Merkezi Komutanlığının da özür mektubu yayınlandığı açıklandı.

NATO’dan Türkiye’ye Özür
NATO’dan Türkiye’ye Özür Meltem Yüksel
Bu içerik 1449 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Norveç'te NATO koordinesinde gerçekleşen tatbikatta Atatürk'ün resminin ve kendi isminin askerlerin önüne hedef olarak konulduğunu açıklamasından sonra tatbikat yapan 40 Türk askeri geri çektiklerini söylemişti.

Bunun üzerine NATO NATO, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef tahtası olarak gösteren subayın ordudan atıldığını, Mustafa Kemal Atatürk'ü seçen kişinin de teknisyen olduğunu belirtti.

Açıklamaya göre, teknisyen tatbikatta düşman saflarını temsil etmek için internette bulduğu Atatürk fotoğrafını kullandığı kaydedildi. İkinci olayda ise NATO içindeki sosyal medya paylaşım sitesinde Cumhurbaşkanı adına açılan sahte hesapta NATO aleyhine paylaşımlarda bulunulduğu ve NATO’nun Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki Türk subayların tespiti sonrasında sahte hesap açan kişinin Türk kökenli bir Norveç subayı olduğu ortaya çıktığı arıdan da ordudan atıldığı ifade edildi.

Norveç’teki Ortak Harp Merkezi Komutanlığı tatbikatta yaşanan skandallarla ilgili özür mektubu yayınladı.

 

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Reza Zarrab 5 Gündür Kayıp

NATO Tatbikat Asker Türk Askeri Atatürk Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan Hedef Türkiye Özür
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500