Nazlı Ilıcak ve Altan Kardeşler İçin Karar Verildi

TSK içindeki cunta yapılanması tarafından düzenlenen 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanan gazeteci - yazar Ahmet Altan, akademisyen kardeşi Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 17 sanıklı davanın üçüncü duruşmasında ara karar açıklandı.

Nazlı Ilıcak ve Altan Kardeşler İçin Karar Verildi
Nazlı Ilıcak ve Altan Kardeşler İçin Karar Verildi Meltem Yüksel
Bu içerik 558 kez okundu.

TSK içindeki cunta yapılanması tarafından düzenlenen 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanan gazeteci - yazar Ahmet Altan, akademisyen kardeşi Mehmet Altan ve gazeteci Nazlı Ilıcak'ın da içlerinde bulunduğu 17 sanıklı davanın üçüncü duruşmasında ara karar açıklandı.

Mahkeme, 400 günden fazla cezaevinde bulunan Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak'ın tutukluluk hâlinin devamına hükmetti. İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuklu sanıklar Nazlı Ilıcak, Yakup Şimşek, Fevzi Yazıcı ve Şükrü Tuğrul Özşengül hazır bulunurken diğer tutuklular Ahmet Altan ve Mehmet Altan ise SEGBİS ile duruşmaya katıldı.

Avukat görüşme kısıtlılığının sürdüğünü iddia eden Nazlı Ilıcak, duruşma bıyunca göz yaşlarına hakim olamadı. Attığı tweetlerde darbe karşıtı olduğunu belirttiğini söyleyen Ilıcak, “27 Mayıs’tan beri darbelere karşıyım, bu berbat darbe gerçekleşiyor ben Bodrum’da haber alıyorum. Yok efendim ‘Nazlı Ilıcak darbeciymiş’, bunu kimseye anlatamazsınız” dedi. Bank Asya’da hesap hareketliliğinin olmadığını ve teflonunda da ByLock olmadığını belirten gazeteci çok zor şartlar altında olduğunu gerekçe göstererek beraatını talep etti.

SEGBİS'le bulunduğu cezaevinden katılan Ahmet Altan ise Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurduğunu, Birleşmiş Milletlerin de bu davada müdahil olduğunu belirtip, "Raporda mahkemenin tiyatro olduğunu söyledi. Savcının ezbere dayalı tekrarını duyduğumda bir oyuncuyu izlediğimi düşündüm. Dosyaya hakim olmadığını söyleyerek tutukluluk istedi. Bir de adaletten söz ediliyor. Böyle bir ezberle hukuk olmaz. Böyle bir ezberle adalet olmaz. Benim söyleyeceğim bu kadar" diye konuştu.

Duruşma ise 11 Aralık tarihine ertelendi.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Saat 09.05’te Türkiye’de Hayat Durdu

Ahmet Altan Mehmet Altan Nazlı Ilıcak FETÖ 15 Temmuz Darbe Dava TSK Mahmeke
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500