Nazlı Ilıcak’a Hapis Cezası

FETÖ’nün medya yapılanması davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Nazlı Ilıcak, 23 Şubat 2016 tarihinde attığı tweette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesi ile 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Nazlı Ilıcak’a Hapis Cezası
Nazlı Ilıcak’a Hapis Cezası Meltem Yüksel
Bu içerik 404 kez okundu.

FETÖ’nün medya yapılanması davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Nazlı Ilıcak’ın 23 Şubat 2016 tarihinde Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakarette bulunduğu iddiasıyla yargılanmasına devam edildi.

Anadolu 53. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya başka suçtan hükümlü sanık Ilıcak cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile bağlanırken, sanık avukatı Kemal Ertuğ Derin de salonda hazır bulundu. Söz konusu tweet hakkında savunmasını yapan gazeteci, “Ben cezaevine girdikten sonra kendi hesabım ele geçirilmiş, ayrıca cezaevine girmeden önce de benim adıma sahte hesaplar bulunmaktaydı. Söz konusu tweet benimle alakalıdır. Benim hakkımda Cumhurbaşkanına yönelik olarak açılmış hakaret davaları bulunmaktadır. Ayrıca avukatım gezi olayları sırasında Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret edenlere karşı yazdığım 2 makalemi dosyaya sunmuştur. Yazılarımda bu tahkim ve şiddet içerikli söylemleri kınadığım görülmektedir. Benim tweetim başkasına cevap niteliğinde yazılmıştır” dedi.

Avukatı da söz alarak müvekkilinin beraatını istedi. Esas hakkındaki son savunması sorulan sanık Nazlı Ilıcak, “Beraatımı talep ederim” dedi. Davayı karara bağlayan mahkeme, sanık Nazlı Ilıcak’ı “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” suçundan 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme bu cezayı ertelemedi.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Fransa'dan Flaş Suriye Hamlesi

Nazlı Ilıcak Twitter Hapis Cumhurbaşkanı FETÖ Hakaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Babacan’ın FETÖ Soruşturmasında Gelişme
Ali Babacan’ın FETÖ Soruşturmasında Gelişme
Eljif Elmas Piyangosu
Eljif Elmas Piyangosu