Ne Adalet Yürüyüşü Sözde Ne Demirtaş Terörist

T24 yazarı Hasan cemal bugünkü köşe yazısında Adalet Yürüyüşü ve Selahattin Demirtaş’la ilgili söylemlerden yola çıkarak ilgi çekici bir yazı kaleme aldı. Yazısında ne Adalet Yürüyüşü’nün ‘sözde’ olduğunu ne de Demirtaş’ın ‘terörist’ olduğunu vurguladı.

Ne Adalet Yürüyüşü Sözde Ne Demirtaş Terörist
Ne Adalet Yürüyüşü Sözde Ne Demirtaş Terörist Ecem Şenol
Bu içerik 1101 kez okundu.

Adalet Yürüyüşü’ne sözde, Demirtaş’a terörist, gözaltındaki insan hakları temsilcilerine de darbe tezgâhçısı diyen zihniyetin ne olduğunu soran Hasan Cemal, bu kadar hak hukuk tanımayana, yargıya bu kadar aleni karışana ya da yargı bağımsızlığını bu kadar yerle bir edene ne denileceğini sordu.

Bugün aklı başında kimsenin hükümete demokrat sıfatı takmadığını, özgürlük yanlısı olduğunu düşünmediği, hak hukuk taraftarı olarak göremediğinin altını çizen Cemal, aklı başında hiç kimsenin, hükümeti çoktandır adalet sözcüğüyle yan yana getirmediğini belirtti.

Cemal, 15 Temmuz'a karşı çıkmış olmanın, bu korkunç darbe teşebbüsüne karşı durmuş olmanın demokratlığın tek kriteri olmadığını ve ancak şuanda kimsenin bu memlekette hükümetin, artık demokrasiyi de, hukuku da, özgürlüğü de, adaleti de temsil etmediğini belirtti.

15 Temmuz’un lanetlenmesi gereken, karşı durulması gereken bir darbe girişimi olduğunun altını çizen Hasan Cemal, ancak demokratlığın bununla sınırlı kalamayacağını ve demokratlığın tek kriterinin 15 Temmuz'a karşı durmak olmadığını dile getirdi.

Sadece 15 Temmuz darbesi olmadığını, 20 Temmuz’da da bir darbe olduğunun altını çizen Cemal, bugün de derinleşerek devam edenin bu darbe olduğunu ve bunun 15 Temmuz'u Allah'ın bir lütfu olarak gören zihniyetin ürünü olduğunun altını çizdi.

Eğer gerçekten demokrasi ve hukuk diyorsak, o zaman '20 Temmuz darbesi'ne de karşı çıkmak zorunda olduğumuzu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara'dan İstanbul'a bunun için yürüdüğünü ve Erdoğan'ın tanımadığı, sözde dediği adalet için yürüdüğünü aktaran Cemal, Kılıçdaroğlu’nun demokrasi için, hukuk için, özgürlük için, darbeye hayır dediği için, diktaya hayır dediği için yürüdüğünü ve yürüdükçe büyüdüğünü, yürüdükçe çoğaldığını aktardı.

Adalet yürüyüşünün sözde olmadığını ve gerçek olduğunu bir kez daha vurgulan köşe yazarı, Selahattin Demirtaş’ın terörist olmadığını ve gerçek bir demokrat olduğunu, halkının haklarını savunan, 6 milyon oyu olan bir partinin, HDP'nin hapisteki eş genel başkanı olduğunun da altını çizdi.

Büyükada'da gözaltına alınan insan hakları temsilcilerinin de darbe tezgâhçısı olmadığını, onların bu memlekette yıllardır fütursuzca çiğnenen insan haklarının yanında yer alan vicdan sahibi, yürekli insanlar olduğuna da değinen Cemal, bu ülkede adalet için, hukuk ve özgürlük için, insan hakları için her zaman direnecek insanların olacağının iyi bilinmesi gerektiğini belirtti.

En umutsuz zamanlarda bile direniş bayrağını yüksekte tutacak insanların olacağını, kaldı ki bugün umutsuz da, karamsar da olunulmadığını belirten Hasan Cemal, önce 16 Nisan’ın, şimdi de Adalet Yürüyüşü’nün bu memlekette hukuk ve özgürlüğü savunanların gücünü ele güne gösterdiğini ifade etti ve bu dünyanın despotlara kalmayacağının altını bugün saat 18'deki Maltepe mitinginin de bir kez daha kalın olarak çizeceğini de sözlerine ekledi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Adana'da Kumarmatik Operasyonu: 29 Gözaltı

Hasan Cemal HDP Terörist Büyükada Adalet Yürüyüşü Kemal Kılıçdaroğlu Açıklama Selahattin Demirtaş Köşe Yazarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500