Negredo'nun Maliyeti Belli Oldu

Alvaro Negredo ile 2+1 yıllık sözleşme imzalayan Beşiktaş, ünlü futbolcunun maliyetini açıkladı. Buna göre Valencia'ya bonservis bedeli olarak 2,5 milyon Euro ödeneceği; Negredo’nun ise yıllık 4 milyon 350 bin Euro garanti ücret kazanacağı öğrenildi.

Negredo'nun Maliyeti Belli Oldu
Negredo'nun Maliyeti Belli Oldu Başak Tatar
Bu içerik 905 kez okundu.

Alvaro Negredo Sanchez'in transferi konusunda anlaşmaya varıldığı; sözleşme fesih bedeli olarak Valencia kulübüne net 2.500.000 Euro ödeneceği; oyuncu ile 2+1 yıllık sözleşme ile 2017-2018 Sezonu için 4.350.000 Euro, 2018-2019 Sezonu için 4.350.000 Euro garanti ücret ödeneceği şartları altında anlaşıldığı açıklandı.

Oyuncunun, 2018-2019 sezonunda 25 maç veya daha fazla resmi müsabakada oynadığı takdirde sözleşmenin 2019-2020 yılına uzayacağı; 2019-2020 sezonu için 4.000.000 Euro garanti ücret ödeneceği ancak Negredo’ya ayrıca puan başı ücret ödenmeyeceği kaydedildi.

İspanyol futbolcu da imza töreninden önce kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Transfer sürecinin çabuk geliştiğini söyleyen Negredo, menajerinin kendisine Beşiktaş'ın teklifini ilettiğini; kabul etmesinin ise uzun sürmediğini, zaten Beşiktaş ailesine katılmak için hevesli olduğunu anlattı. Ünlü forvet, Beşiktaş’ı dünya çapında bir kulüp olarak nitelendirip 'Come to Beşiktaş' gibi yaratıcı bir slogan bulduklarına değindi.

"Sen de birisini transfer için arayacak mısın?" sorusuna, "Bir sonraki transfer kim olacak bilmiyorum ama ben de birisini arayacağım sanırım. Ben de Pepe gibi Beşiktaş'ı zirvede tutmak için elimden geleni yapacağım" cevabını veren Negredo diğer yandan Beşiktaş'a gelmeden önce Pepe ile görüşüp görüşmediği sorusunu yanıtladı.
İstanbul'da yaşayan tanıdıklarıyla ve Pepe ile konuştuğundan bahseden Negredo, şampiyon takımın parçası olmak için geldiğini ve Beşiktaş ile şampiyonluk yaşamak istediğini belirtti.

Beşiktaş taraftarının kendisine gösterdiği ilgiden dolayı burada olduğunu dile getiren yıldız, internette videolarını izlerken bile tüylerinin diken diken olduğunu itiraf etti. “İşlerin iyi gitmediği anlarda böyle bir taraftarın desteğini almayı her futbolcu ister. Onlarla bu statta bir bütün olmak için sabırsızlanıyorum" diyen Negredo, Mario Gomez sorusu karşısında ise "Beşiktaş galiba uğurlu takım, her gelene yarıyor. Şampiyon takıma gelen oyuncu yine şampiyon olmak ister. Beşiktaş ailesinin şampiyon olup daha da büyümesini istiyorum” şeklinde konuştu.

"Bulunduğum yerler içinde futbola bu kadar aşkla bağlı olan az taraftar topluluğu gördüm. Beşiktaş taraftarı bütün dünyaya yayılmış şekilde. Birisini arayıp ikna etmem gerekseydi çok fazla düşünmemesini söylerdim. Şampiyon takıma gelen oyuncu şampiyon olarak devam etmek ister. Beşiktaş ailesinin daha büyümesini istiyorum."

Beşiktaş'a transferinin ardından İspanya Milli Takımı için şansının ne olduğu yönündeki soruyu yanıtlayan Negredo, "Beşiktaş uğurlu bir kulüp, ben de şanslı olduğum için güzel günlere inanıyorum. Milli takım yolu benim için uzun yol. İlk başta çalışmam lazım. Önce Beşiktaş'ı şampiyon yapalım ondan sonra bakarız." diye konuştu.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yüksek Askeri Şura Toplantısı Başlıyor

 

alvaro negredo beşiktaş futbolcu forvet transfer sözleşme toplantı açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500