Nevşin Mengü İstifasını Duyurdu: 'Severek Ayrıldık'

CNN Türk'te sunuculuk yapan Nevşin Mengü, görevinden istifa etti.

Nevşin Mengü İstifasını Duyurdu: 'Severek Ayrıldık'
Nevşin Mengü İstifasını Duyurdu: 'Severek Ayrıldık' Ecem Şenol
Bu içerik 849 kez okundu.

CNN Türk'te akşam haberleri sunan, ancak bir süre önce ekrandaki görevinden çektirilen gazeteci Mengü, Doğan Grubu'na bağlı olan CNN Türk'ten istifa etti. Mengü, Twitter hesabından 'severek ayrıldığını' yazdı.

Mengü'nün bir süredir ekranda görünmemesi kamuoyunda gazetecinin muhalif açıklamalarının kanal yönetimini rahatsız etmesinden kaynaklandığı şeklinde yorumlanmıştı. Öte yandan gazeteci Uğur Dündar da sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajda Nevşin Mengü’nün sağlam kişiliğine uygun davranışla CNN Türk'ten istifa ettiğini ve böylece meslek siciline onurlu bir sayfa eklediğini ifade etti.

Haber dünyasının güzel ve atarlı sunucusu olan, alışılan asık suratlı, ciddi, ne dediği anlaşılmayan haber bültenleri döneminde ilaç gibi gelen tavrıyla izleyiciyi kendine hayran bırakan Nevşin Mengü, aynı zamanda sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla oldukça ilgi çeke bir isim oldmuştu.

Bilkent Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi okuduktan sonra medya ile tanışan Mengü, bir dönem TRT Türk'ün İran büro şefi olarak da çalıştı. Hatta çatışmaların ortasındaki Gazze'de bile çok uzun süre savaş muhabirliği yaptı.

Her gün 10 km'yi 50 dakikada koşan ve arından, canlı yayına çıkan ve aynı zamanda bir triatlon koşucusu olan Mengü’nün sunarken ki kendine has üslubu birçok kişiyi ekrana çekiyordu.

Birçok kişinin onun için "Erkek gibi sunuyor ve üstelik de ukala, bu ne böyle?" diye eleştirmesine ise ‘’O zaman zapla canım kardeşim, göz süzen hanım kız izle o zaman" şeklinde yanıt veren Mengü’nün CNN macerası sona erdi.

Babası eski CHP milletvekili Şahin Mengü olan ve bu yüzden ona "Babadan torpilli" diyenlerin olmasına da bir yanıtı olan Nevşin Mengü, ‘’Yav benim babam muhalefete muhalif bir adam. Bir yerde değil, bir koltuğu yok. Bu saatten sonra ancak ben babama torpil yaparım.’’ Şeklinde yine atarlı bir cevap veriyor.

Canlı yayında yaptığı tarihi ayarların yanı sıra sözünü hiç sakınmayan bir isim olan Nevşin Mengü’nün bir sonraki adresi neresi olur bilinmez ama ne yaparsa yapsın kendine has tarzıyla yapacağından takip edileceğinden hiç şüphe yok.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

 

Nevşin Mengü İstifa CNN Türk Açıklama Sosyal Medya Paylaşım Eleştiri Milletvekili Baba Yanıt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500