Nezarethanede Adil Öksüz Skandalı

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 'Hava Kuvvetleri imamı' olduğu bilinen Adil Öksüz'ün gözaltında olduğu esnada cep telefonuyla üç farklı görüşme yaptığı ortaya çıktı.

Nezarethanede Adil Öksüz Skandalı
Nezarethanede Adil Öksüz Skandalı Tuğba Önkibar
Bu içerik 1055 kez okundu.

6 Temmuz'da Akıncı Üssü çevresinde yakalanıp iki günlük gözaltı sürecinden sonra serbest kalan ve FETÖ'nün 'Hava Kuvvetleri imamı' olarak bilinen ilahiyatçı Prof. Adil Öksüz ile ilgili skandal bir detay ortaya çıktı. Alınan bilgilere göre, Öksüz'ün gözaltında olduğu süreçte cep telefonundan saat 15.15, 15.20 ve 15.25'te üç farklı görüşme yapıldığı belirlendi.

Öksüz'ün cep telefonundan aranan şahsın Atatürk Araştırma Merkezi İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Müdürü Hasan Balcı olduğu öğrenildi. Balcı, gözaltına alınarak tutuklandı.

Balcı verdiği ifadede, Adil Öksüz'ü tanımadığını öne sürdü. Oğlunun 15 Temmuz'dan birkaç gün önce İzmir'e kursiyer olarak gönderilen ve Konya'da görev yapan bir astsubay olduğunu, 15 Temmuz gecesi görev var denilerek Akıncılar'a götürüldüğünü söyledi. Oğlunun gözaltında bulunduğu esnada tanımadığı bir numaradan arandığını ve bu numaradan oğluyla görüştüğünü iddia etti. Yaptıkları görüşmede sadece oğlunun gözaltında olduğu için kendisine avukat ayarlamasını istediğini, numaranın Adil Öksüz'e ait olduğunu bilmediğini ve Öksüz'ü tanımadığını ifade etti.

adil öksüz izmir hasan balcı fetö gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500