Nikahtan 20 Gün Sonra Hayatlarının Şokunu Yaşadılar

Karacasu Belediyesinde 18 Temmuz’da nikah memuru ve şahitlerin huzurunda nikahları kıyılan Deniz ve Safiye Akkan çifti, 20 gün sonra kimliklerini yenilemek üzere gittikleri Karacasu Nüfus Müdürlüğünde büyük bir şok yaşadı.

Nikahtan 20 Gün Sonra Hayatlarının Şokunu Yaşadılar
Nikahtan 20 Gün Sonra Hayatlarının Şokunu Yaşadılar Meltem Yüksel
Bu içerik 1482 kez okundu.

Karacasu Belediyesinde 18 Temmuz’da nikah memuru tarafından şahitlerin huzurunda nihakları kıyılan Deniz ve Safiye Akkan çifti, 20 gün sonra kimliklerini yenilemek üzere gittikleri Karacasu Nüfus Müdürlüğünde resmi olarak evli olmadıklarını öğrendiler.

Karacasu'da bulunun sürücü kursunda direksiyon eğitmeni olarak çalışan Deniz Akkan ile Denizli'nin Tavas ilçesinde yaşayan Safiye Uytun 18 Temmuz tarihinde şahitlerin huzurunda dünya evine girdi. Düğün hazırlıkları yapan Akkan ve Uygun gittikleri Nüfus Müdürlüğü’nde büyük bir şok yaşadı.

Çift 9 Ağustos tarihinde düğün öncesi kimliklerini yenilemek ve kimliklerdeki medeni durumunu değiştirtmek için Karacasu Nüfus Müdürlüğüne başvurdu. Müdürlük personelinin bilgisayar ortamında dosyalarına ulaşamayınca "Siz evli değilsiniz" cevabını alan gelin ve damat neye uğradıklarını anlayamadı.

Kanuni yollara başvuracaklarını belirten talihsiz çift Belediyeden Nüfus Müdürlüğüne ilk olarak "Onlar burada evlenmemiş" cevabı verildiğini, "Elimizde fotoğraflar var, nasıl burada evlenmemişiz" deyince yapılan incelemelerin ardından Karacasu Belediyesi çiftin Karacasu'da evlendiğini fakat nikah sonrası Nüfus Müdürlüğüne gönderilmesi gereken dosyanın gönderilmediği anlaşıldı.  

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Karacasu Düğün Nikah Nüfus Cüzdanı Belediye Nüfus Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500