Nilhan Osmanoğlu Hedef Gösterdi Koç Sergisi Basıldı

Abdülhamid'in torunu olduğunu öne süren Nilhan Osmanoğlu, dün sosyal medya hesabı üzerinden hedef gösterdiği Abdülmecid Efendi Köşkü'nde sergilenen Ömer Koç koleksiyonu eserlerine 4-5 kişilik bir grup tarafından saldırı yapıldı.

Nilhan Osmanoğlu Hedef Gösterdi Koç Sergisi Basıldı
Nilhan Osmanoğlu Hedef Gösterdi Koç Sergisi Basıldı Meltem Yüksel
Bu içerik 2329 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Nilhan Osmanoğlu, dün sosyal medya hesabı üzerinden Abdülmecid Efendi Köşkü'nde Koç tarafından düzenlenen sergi hakkında, “Son Halife Abdülmecid'in evinde Koç tarafından açılan sergi durdurulmalı! Kuzguncuk'ta bulunan sergide sanat adı altında "rezalet"!!!” tweetini attıp hedef gösterdikten sonra 4-5 kişilik bir grup tarafından "Laiklik bu mu?", "Bu memleket sizin yüzünüzden bu hale geldi" bağırmaları eşliğinde saldırı düzenlendi.

Ron Mueck'e ait "Hırka altındaki adam" adlı eseri tahrip etmek isteyen şahıslar saldırıyı önlemek isteyen güvenlik görevlisini yere düşürdü fakat diğer görevliler tarafından müdahalesiyle heykelden uzaklaştırabildi.

Saldırganlar bu sefer de "Laiklik bu mu?", "Bu memleket sizin yüzünüzden bu hale geldi" , "Burada bunlar sergilenemez" diyerek özel güvenlik görevlilerine bağırmaya başladı. Sergiye gelen ziyaretçiler saldırgan grubu alkış tutarak "Görmek istemiyorsanız gelmeyin. Dışarı çıkın" sözleriyle protesto etti. Şahıslar yaklaşık 15 dakika kadar süren gerginlik sonrasında salonun bahçesine çıkartıldı.

T24'te yer alan habere göre, saldırganlar için emniyete bildirimde bulunan güvenlik görevlileri, bu olayın bugün yaşanan ikinci saldırı olduğunu, ilk saldırıyı düzenleyenleri polise teslim ettiklerini fakat polisin herhangi bir yaptırım uygulamadan saldırganları serbest bıraktığını söyledi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

'Zombi Hapı' Artık Türkiye'de

Nilhan Osmanoğlu Abdülmecid Efendi Köşkü Ömer Koç Sergi Polis Baskın saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500