Nobel'den Dylan'a: "Saygısız, Küstahça!"

Nobel Edebiyat Ödülü'nün bu yılki sahibi Bob Dylan'a konuyla ilgili kimsenin ulaşamaması Nobel Akademisi'nin jürileri arasında yer alan İsveçli Per Wästberg'i kızdırdı.

Nobel'den Dylan'a:
Nobel'den Dylan'a: Tuğba Önkibar
Bu içerik 1235 kez okundu.

Bob Dylan, Nobel Akademisi'nin telefonlarına yanıt vermiyor ve konuyla ilgili basına açıklama yapmıyor.

Dylan'ın Nobel Akademisi'nin aramalarına da hiçbir şekilde cevap vermemesi, Nobel Akademisi'nin jürileri arasında yer alan İsveçli Per Wästberg'i kızdırdı.

Per Wästberg, "Önümüzdeki zaman zarfı içinde örneğin gelecek ay süresince hiçbir açıklama yapmazsa eğer o zaman ben bunu küstahça ve saygısızca bulurum” dedi.

10 Aralık'ta Stockholm'de düzenlenecek ödül törenine Bob Dylan'ın katılıp katılmayacağı ise merak konusu.

Pulitzer Ödülü de Almıştı

Öncesinde Pulitzer ödülü de alan ve gerçek adı Allen Zimmerman olup fakat Galler şairi Dylan Thomas’a beslediği hayranlıktan ötürü adını değiştiren Dylan, müziğe henüz çok gençken okulunun müzik grubunda başladı.

İlk ödülünü 1963 yılında bestelediği ‘Blowing in the Wind’ şarkısıyla kazandı. Parçalarında, edebiyatın değişik dönem ve akımlarının eserlerinden alıntılar yapan ve İncil, Homer, Shakespeare ve Brecht’e atıflarda bulunan Dylan aynı zamanda Allen Ginsberg ve Jack Kerouac gibi ‘Beat Şairleri’ne de oldukça yakındır.

nobel akademisi bob dylan stockholm pulitzer nobel edebiyat ödülü kültür sanat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500