Note 7 Samsung'u Yedi Bitirdi

Samsung'un yeni akıllı telefonu Galaxy Note 7'ye dair batarya sorunları bitmek tükenmek bilmiyor. Piyasadan toplatılma kararı alınan Note 7 yüzünden ABD'de bir kişinin evi, bir başkasının da arabası yandı.

Note 7 Samsung'u Yedi Bitirdi
Note 7 Samsung'u Yedi Bitirdi Derya Kaya
Bu içerik 4355 kez okundu.

Güney Kore'nin teknoloji devi Samsung'un tam anlamıyla “baş belası" akıllı telefonu Galaxy Note 7, şirketin başını ağrıtmaya devam ediyor. Batarya sorunu nedeniyle geri çağırılması ve bununla birlikte şirketi milyarlarca dolar zarara uğratması yetmiyormuş gibi, bir de tazminat davalarına neden oluyor.

Bilindiği üzere Galaxy Note 7, Samsung'un son zamanlarda en çok ön sipariş alan akıllı telefonuydu. Tasarımı ve özellikleriyle insanları cezbeden telefon, satışa çıkmasıyla birlikte bir hayli ilgi gördü. Ancak Samsung, bataryada tespit edilen sorun nedeniyle piyasadan toplatma kararı aldı.

Bu süre içinde yaklaşık 40 kişinin telefonu şarj esnasındayken patladı ya da alev aldı. Konuyla ilgili en son olay ABD'nin Florida eyaletinde yaşandı. Nathan Dornacher yeni satın aldığı Note 7'yi aracında şarja taktı. Telefonu şarj olması için araçta bırakan talihsiz adam, aracından alevler yükseldiğini gördü.

Nathan Dornacher'in iddiasına göre şarj olan telefon patladı ve bu nedenle cipi kullanılamaz hale geldi. Dornacher ailesi bu durumdan dolayı Samsung'a yüklü miktarda tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

Benzer bir olay ABD'nin Güney Karolina eyaletinde de yaşandı. İddiaya göre Wesley Hartzog isimli bir şahıs, Note 7'yi şarja takıp dışarı çıktı. Döndüğünde ise oturduğu evi küle dönmüş bir halde buldu. Hartzog yangının Note 7 yüzünden çıktığını ileri sürerek Samsung'tan tazminat talep ediyor.

Söz konusu olaylara ilişkin Güney Koreli teknoloji devinden henüz bir açıklama gelmedi. Fakat Samsung İngiltere ofisinden sorunun neden kaynaklandığının bulunduğu açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre sorun batarya hücrelerinden kaynaklanıyor. Üretim hatası nedeniyle anot ve katotlar etkileşime giriyor ve bu da bataryada aşırı ısınmaya neden oluyor.

 

Samsung Galaxy Note 7 Batarya sorunu toplatılma kararı Samsung Galaxy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500