Nuh Tufanı Hakkında Şaka Gibi İddia

TRT 1’de Pelin Çift’in sunumuyla yayınlanan Öteki Gündem programında Nuh Tufanı konusu tartışıldı. Program konuğu öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek’in ortaya attığı iddialar ise geceye damgasını vurdu.

Nuh Tufanı Hakkında Şaka Gibi İddia
Nuh Tufanı Hakkında Şaka Gibi İddia Meltem Yüksel
Bu içerik 469 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

TRT 1’de Pelin Çift’in sunumuyla yayınlanan Öteki Gündem programında Nuh Tufanı konusu tartışıldı. Program konuğu öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek’in ortaya attığı iddialar ise geceye damgasını vurdu.

Dr. Örnek, konuşmasında Nuh Tufanı sırasında Hz. Nuh’un kendisine inanmayarak gemiye binmeyen oğlunu ikna etmek için cep telefonu ile görüştüğünü iddia etti. Örnek ayrıca 10 bin yıl önce o dönemde Hz. Nuh’un 400 metrelik dalgalara dayanan çelik levhalardan yapılmış bir gemi inşa ettiğini ve bu geminin nükleer enerji kullandığını hatta bu iddialarının hep bilimsel kanıtlara dayandığını belirterek soru üzerine bunları açıklamakta zorluk çekti.

Dr. Yavuz Örnek ayrıca Nuh’un oğlunun uçan bir cisim kullandığını, Hz. İsa’nın 2000 yıl önce değil 2 bin 300 yıl önce doğduğunu, Nuh Tufanının bölgesel değil tüm dünyada gerçekleştiğini, gemiye canlı hayvan alınmadığı, Hz. Nuh’un döllenmiş bir dişi bir erkek yumurta sipariş ettiğini ve siparişlerin o dönemde Amerika’dan, Fransa’dan Hz. Nuh’a yollandığını belirtti. Yavuz Örnek'in çok iddialı konuşması üzerine Pelin Çift ve Prof. Dr. Ömer Faruk Harman oldukça şaşırdı. Pelin Çift’in düzeltme çalışmalarını da "ben bilim adamıyım bilim adına konuşuyorum" diye engelledi.

Dr. Yavuz Örnek, Nuh tufanı sonrasında da gemiden güvercin yollanmadığını, uçan bir insansız hava aracı İHA yollandığını söyleyince Pelin Çift dayanamayarak "Hocam bunun bilimsel ispatı var mı? diye sordu. Dr. Yavuz Örnek “Efendim ileri teknoloji varken niye güvercin yollasınlar” diye cevap verdi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Diyanet'ten Yeni Açıklama

TRT TRT 1 Nuh Tufanı Öteki Gündem Pelin Çift Yavuz Örnek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Irmak Hakan     2018-01-09 yavuz örnek erzurum ispirlidir. kürt kökenlidir. torpille gönderildiği syracuse üniversitesinden "yetersizlik" nedeni ile atılmıştır!!! bizim ödediğimiz vergilerle maaşı tıkır-tıkır ödenen, yavuz örnek, 1989'da yazdığını iddia ettiği yüksek lisans tezi ile ilgili yök tez tarama sisteminde hiçbir bilgi bulunmayan, yurt dışında yazdığını iddia ettiği doktora tezi ile ilgili de google'da, kendi özgeçmiş sayfası hariç, bir şey bulunmayan öğretim üyesidir!!!... soru: bu kişi istanbul üniversitesinde nasıl ders verebiliyor? vicdan sahibi gazeteciler alın size bir araştırma konusu..