Nükleer Santralin Yüzde 49'u 'Cengiz-Kolin-Kalyon'un

Rusya, Akkuyu Nükleer Santrali'nin yüzde 49'unun Cengiz-Kolin-Kalyon'a satılacağını açıkladı. Söz konusu grubun Üçüncü Havalimanı'nın da yüklenicileri arasında olduğu öğrenildi.

Nükleer Santralin Yüzde 49'u 'Cengiz-Kolin-Kalyon'un
Nükleer Santralin Yüzde 49'u 'Cengiz-Kolin-Kalyon'un Ecem Şenol
Bu içerik 612 kez okundu.

Rusya’nın kamuya ait nükleer enerji kurumu Rosatom, Akkuyu nükleer santrali projesinin yüzde 49’unu Cengiz-Kolin-Kalyon konsorsiyumuna satacağını açıkladı. Rosatom’un uluslararası faaliyetlerinden sorumlu biriminin başında bulunan Anastasia Zoteyeva, katıldığı bir konferansta hissedarlık anlaşmasının yılsonuna kadar imzalanacağını belirtti.

Son yıllarda ciddi bir çıkış içinde olan Cengiz Holding Türkiye’nin pek çok noktasında maden sahaları işletirken Üçüncü Havalimanı’nın da yüklenici firmalarından olduğu bilinirken, Cengiz Holding ‘in kesilen vergi cezalarının silinmesi ve 17-25 Aralık sürecinde de sık sık gündeme geldiği de duyulmuştu.

Sabah Gazetesi’nin sahibi Kalyon Holding geçen aylarda Konya’da kazandığı büyük güneş enerjisi santrali ihalesi ile gündeme gelmişti. Kalyon Holding de Üçüncü Havalimanı’nın ortaklarından olduğu ve Kolin İnşaat’ın Manisa’nın Soma ilçesinin Yırca köyünde yapmak istediği termik santral projesi Türkiye’nin gündemine oturmuştu. 

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Erdoğan'dan Adalet Yürüyüşü Hakkında İlk Yorum

Rusya Kamu Nükleer Santral Akkuyu Satış Rosatom Cengiz- Kolin-Kalyon Holding Kolin İnşaat Üçüncü Havalimanı Manisa Termik Santral
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500